Експерти в усьому звинувачують курс долара, а фарамацевти говорять про сезонний чинник.
Ліки знову дорожчають. Першими ціни змінятьcя на противірусні препарати і медикаменти для гіпертоніків. З початку року вартість зросла вже на 14% відсотків.
Після інсульту Анатолій Борисович не може жити без ліків, що розріджують кров. Необхідний препарат коштує 1 600 гривень, а дешеві аналоги не підходять. "Кожен місяць я купую медикаменти – вниз ціна не йде ніколи, завжди підвищується ... Моїй пенсії навіть не вистачить купити просто ліки, син допомагає", – розповідає Анатолій Борисович.
В аптеці пояснюють: ліки завжди дорожчають восени. Першими – противірусні та препарати для гіпертоніків. Фармацевти помітили, що люди стали частіше відмовлятися купувати ліки, коли чують ціну.
У порівнянні з минулим роком ціни на ліки зросли більш ніж на 14%, констатує експерт Олег Пензін. Відбувається це через нестабільний курс валют, впевнений експерт. За його словами, виробники заздалегідь закладають ці ризики. Адже 70% лікарських засобів – імпортні.
"Курс коливається сьогодні на рівні 25 – 26 грн/дол., але на сьогоднішній момент закладають курс десь на рівні 29 грн/дол.", – говорить Пензін.
Середня вартість "аптечного кошика" може зрости ще максимум на 14%, прогнозує директор аптечної мережі Руслан Світлий. "Ціни ми не регулюємо, у нас в основному 60% препаратів в асортименті аптеки – це вже врегульовані державою, вони внесені до державного реєстру лікарських засобів і є фіксована націнка, за якою ми можемо їх продавати", – розповідає Пензін.
Менше подорожчають препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми і цукрового діабету. Їхня вартість регулюється державою.