Медицина, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Медична реформа: зі своїми ліками, їжею і білизною

 • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: медицина

  Доступність медичної допомоги в значній мірі залежить від фінансових можливостей українських сімей.

  5541_medicine_4_03.jpg (43.52 Kb)

  До таких висновків дійшов Держстат на підставі вибіркового обстеження українських сімей.

  Виявилося, що в сім'ях з низькими доходами частка людей, які скористалися послугами приватного стоматолога або звернулися за медичною допомогою в платне медустанову (крім стоматолога), склала 0,2-5% від числа тих, хто звертався за медичною допомогою. У групі найбільш забезпечених 10% домогосподарств частка таких осіб становила 9-18%.

  З усіх, хто звертався за медичною допомогою протягом останніх 12 місяців, 57% звернулися через проблеми зі здоров'ям, 38% - для проходження профілактичного огляду, 3% - через необхідність відновити рецепти, 1,5% - через необхідності отримати документ, сертифікат, довідку, 1% - через нещасного випадку або травми.

  Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги переважна більшість сімей вказали занадто високу вартість ліків, товарів і послуг. Третина сімей з низькими доходами через це не могли купити необхідні ліки, в той час як серед сімей з високими доходами їх частка склала 17%.

  Залишаються проблеми з доступністю послуг лікарів. У 39% сімей хворі не могли відвідати лікаря (в сільській місцевості таких виявилося 43%). У 74% випадків опитувані пояснили це високою вартістю послуг, в 17% - відсутністю медичного фахівця потрібного профілю, 9% - занадто довгою чергою.

  Переважна більшість сімей (93-99%), члени яких потребували проведення медичних обстежень, лікувальних процедурах, придбання медичних препаратів, лікування в стаціонарі, відвідуванні стоматолога, але були змушені відмовитися від допомоги, зізналися, що зробили це через непомірно високу вартість.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мінімалка" зросте на 800 гривень - Порошенко

  Серед сімей, члени яких потребували, але не отримали медичну допомогу, половина повідомили про недоступність необхідного лікування для їх сім'ї. Серед тих, хто перебував на стаціонарному лікуванні, 93% брали з собою до лікарні ліки, 78% - їжу, 64% - постільну білизну.

  Частка осіб, яким не довелося нічого брати з перерахованого, склала лише 4%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми