Медицина, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Медична реформа: зі своїми ліками, їжею і білизною

 • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: медицина

  Доступність медичної допомоги в значній мірі залежить від фінансових можливостей українських сімей.

  5541_medicine_4_03.jpg (43.52 Kb)


  До таких висновків дійшов Держстат на підставі вибіркового обстеження українських сімей.

  Виявилося, що в сім'ях з низькими доходами частка людей, які скористалися послугами приватного стоматолога або звернулися за медичною допомогою в платне медустанову (крім стоматолога), склала 0,2-5% від числа тих, хто звертався за медичною допомогою. У групі найбільш забезпечених 10% домогосподарств частка таких осіб становила 9-18%.

  З усіх, хто звертався за медичною допомогою протягом останніх 12 місяців, 57% звернулися через проблеми зі здоров'ям, 38% - для проходження профілактичного огляду, 3% - через необхідність відновити рецепти, 1,5% - через необхідності отримати документ, сертифікат, довідку, 1% - через нещасного випадку або травми.

  Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги переважна більшість сімей вказали занадто високу вартість ліків, товарів і послуг. Третина сімей з низькими доходами через це не могли купити необхідні ліки, в той час як серед сімей з високими доходами їх частка склала 17%.

  Залишаються проблеми з доступністю послуг лікарів. У 39% сімей хворі не могли відвідати лікаря (в сільській місцевості таких виявилося 43%). У 74% випадків опитувані пояснили це високою вартістю послуг, в 17% - відсутністю медичного фахівця потрібного профілю, 9% - занадто довгою чергою.

  Переважна більшість сімей (93-99%), члени яких потребували проведення медичних обстежень, лікувальних процедурах, придбання медичних препаратів, лікування в стаціонарі, відвідуванні стоматолога, але були змушені відмовитися від допомоги, зізналися, що зробили це через непомірно високу вартість.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мінімалка" зросте на 800 гривень - Порошенко

  Серед сімей, члени яких потребували, але не отримали медичну допомогу, половина повідомили про недоступність необхідного лікування для їх сім'ї. Серед тих, хто перебував на стаціонарному лікуванні, 93% брали з собою до лікарні ліки, 78% - їжу, 64% - постільну білизну.

  Частка осіб, яким не довелося нічого брати з перерахованого, склала лише 4%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми