Доступність медичної допомоги в значній мірі залежить від фінансових можливостей українських сімей.
До таких висновків дійшов Держстат на підставі вибіркового обстеження українських сімей.
Виявилося, що в сім'ях з низькими доходами частка людей, які скористалися послугами приватного стоматолога або звернулися за медичною допомогою в платне медустанову (крім стоматолога), склала 0,2-5% від числа тих, хто звертався за медичною допомогою. У групі найбільш забезпечених 10% домогосподарств частка таких осіб становила 9-18%.
З усіх, хто звертався за медичною допомогою протягом останніх 12 місяців, 57% звернулися через проблеми зі здоров'ям, 38% - для проходження профілактичного огляду, 3% - через необхідність відновити рецепти, 1,5% - через необхідності отримати документ, сертифікат, довідку, 1% - через нещасного випадку або травми.
Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги переважна більшість сімей вказали занадто високу вартість ліків, товарів і послуг. Третина сімей з низькими доходами через це не могли купити необхідні ліки, в той час як серед сімей з високими доходами їх частка склала 17%.
Залишаються проблеми з доступністю послуг лікарів. У 39% сімей хворі не могли відвідати лікаря (в сільській місцевості таких виявилося 43%). У 74% випадків опитувані пояснили це високою вартістю послуг, в 17% - відсутністю медичного фахівця потрібного профілю, 9% - занадто довгою чергою.
Переважна більшість сімей (93-99%), члени яких потребували проведення медичних обстежень, лікувальних процедурах, придбання медичних препаратів, лікування в стаціонарі, відвідуванні стоматолога, але були змушені відмовитися від допомоги, зізналися, що зробили це через непомірно високу вартість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мінімалка" зросте на 800 гривень - Порошенко
Серед сімей, члени яких потребували, але не отримали медичну допомогу, половина повідомили про недоступність необхідного лікування для їх сім'ї. Серед тих, хто перебував на стаціонарному лікуванні, 93% брали з собою до лікарні ліки, 78% - їжу, 64% - постільну білизну.
Частка осіб, яким не довелося нічого брати з перерахованого, склала лише 4%.