Медицина, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У ВР запропонувала законопроект, який спустошить "кишені" українців

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: медицина, страхування, суспільство

  У Верховній Раді зареєстрували законопроект про обов'язкове медстрахування.

  1152_medicine_4_03.jpg (43.52 Kb)


  Народні депутати зареєстрували в ВР законопроект №9163, згідно з яким в Україні впровадять обов'язкове медичне страхування. Оплачувати страховку будуть роботодавці або місцеві органи влади. За попередніми розрахунками, ця сума становить 400 гривень на місяць.

  "Українці за свій рахунок фінансують систему охорони здоров'я на 60%, а держава на 40%. В результаті, медична допомога для українців стала катастрофічно недоступною економічно і фізично ", - відзначають депутати в пояснювальній записці до проекту. Тому автори проекту пропонують розділити медпослуги на ті, які покриватиме держава, і ті, які відшкодує страховка. Що оплатить держбюджет? У проекті зазначено той же перелік медпослуг, що і в нинішньому законі. Це екстрена медична допомога, первинна допомога - лікування у терапевта, сімейного лікаря та педіатра; спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога; паліативна медична допомога і реабілітація; медичну допомогу дітям до 16 років, ведення вагітності й пологів.

  Конкретний список безкоштовних послуг буде відомий тільки в 2019 році, коли Рада затверджуватиме новий держбюджет. Тобто українцям щороку будуть повідомляти, що в лікарнях офіційно платно і скільки це буде коштувати. Ціна на медпослуги буде однаковою в усіх медзакладах. Те, що не ввійде до держпрограми, по суті, і повинна покрити медстраховку. Також в законопроекті зазначено, що може покривати страховка. Це діагностика, лікування, профілактика, реабілітація і ліки. Перелік послуг буде залежати від договору зі страховою компанією.

  Річний внесок за кожну людину буде коштувати приблизно 4783 гривні, або 398,56 гривень щомісячних платежів. Його повинні будуть платити роботодавці, і зроблять це, ймовірно, за рахунок зарплат; за безробітних повинні будуть платити місцеві органи влади (з отриманих податків). Законопроект встановлює для страховиків проект масу обмежень. Наприклад, страхова компанія повинна зберігати гроші тільки в державному банку. 94% внеску страховик повинен направляти в свій резервний фонд. Саме з нього компанія буде оплачувати лікування клієнтів. 5% від цієї суми страхова залишає на організацію своєї роботи: сюди входять витрати і прибуток підприємства. Ще 1% треба буде перераховувати до державного Резервний Фонд. Цей фонд нібито повинен стати "подушкою безпеки": якщо у якійсь страховій раптом закінчаться гроші, лікування пацієнтів фінансуватиметься з Фонду. Також нова структура буде контролювати страхові компанії.

  Саме тотальний контроль і насторожує страховиків. Наприклад, державний Резервний Фонд - непоганий спосіб для чиновників контролювати грошові потоки на медицину. За підрахунками самих авторів законопроекту, завдяки страхових внесках роботодавці можуть "дофінансувати" медицину на 50-70 млрд грн. Законопроект №9163 тільки недавно внесли в парламент. Він повинен ще пройти обговорення в комітетах парламенту і отримати експертний висновок, тільки потім його можуть винести на голосування. До цього моменту може пройти досить багато часу. Наприклад, два практично ідентичних проекту лежать в комітетах з 2016 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми