Медицина, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Можливість повертати ліки в аптеки виявилася фікцією

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: аптеки, суспільство, ліки

  З 1 січня 2019 року в Україні набув чинності закон, що дозволяє споживачам повертати в аптеки неякісні лікарські засоби і медичні вироби.

  30_p_471_1_slidertop2.jpg (147.77 Kb)


  Про це інформує прес-служба Міністерства охорони здоров'я України. Таким чином в МОЗ розповіли, як все-таки буде відбуватися процедура повернення ліків і які є реальні підстави для цього повернення.

  "Для цього необхідно пред'явити розрахунковий документ на їх придбання. У такому випадку споживач має право просити повернення сплачених грошових коштів або заміни на аналогічні ліки і медичні вироби, але вже належної якості", - повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

  Також, неналежну якість має підтверджуватися такими документами: висновок про якість лікарських засобів, виданий підпорядкованої лабораторією територіального органу державної податкової служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) і / або уповноваженою лабораторією; розпорядження Держлікслужби про заборону обігу лікарського засобу. Після цього, автоматично з'являється питання, чи реально в такому випадку здавати ліки? Адже за таким алгоритмом, споживачеві необхідно звернутися в лабораторію, яка є не в кожній області. Також необхідно заплатити за дорогі аналізи. "І якщо цей аналіз вкаже, що ліки не якісні - тоді він повинен звернутися до Держлікслужби, і тільки потім - піти в аптеку. Це - дуже довга і дорога процедура, споживачі не будуть витрачати на це час і гроші", - розповіла фармацевт Олена Прудникова.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми