Медицина, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Можливість повертати ліки в аптеки виявилася фікцією

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: аптеки, суспільство, ліки

  З 1 січня 2019 року в Україні набув чинності закон, що дозволяє споживачам повертати в аптеки неякісні лікарські засоби і медичні вироби.

  30_p_471_1_slidertop2.jpg (147.77 Kb)


  Про це інформує прес-служба Міністерства охорони здоров'я України. Таким чином в МОЗ розповіли, як все-таки буде відбуватися процедура повернення ліків і які є реальні підстави для цього повернення.

  "Для цього необхідно пред'явити розрахунковий документ на їх придбання. У такому випадку споживач має право просити повернення сплачених грошових коштів або заміни на аналогічні ліки і медичні вироби, але вже належної якості", - повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

  Також, неналежну якість має підтверджуватися такими документами: висновок про якість лікарських засобів, виданий підпорядкованої лабораторією територіального органу державної податкової служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) і / або уповноваженою лабораторією; розпорядження Держлікслужби про заборону обігу лікарського засобу. Після цього, автоматично з'являється питання, чи реально в такому випадку здавати ліки? Адже за таким алгоритмом, споживачеві необхідно звернутися в лабораторію, яка є не в кожній області. Також необхідно заплатити за дорогі аналізи. "І якщо цей аналіз вкаже, що ліки не якісні - тоді він повинен звернутися до Держлікслужби, і тільки потім - піти в аптеку. Це - дуже довга і дорога процедура, споживачі не будуть витрачати на це час і гроші", - розповіла фармацевт Олена Прудникова.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми