Медицина Автор: RomanK Друкувати

Супрун назвала досягнення медреформи

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Супрун

  У 2018 році розпочалася трансформація первинної медичної допомоги — закладів, де працюють терапевти, сімейні лікарі та педіатри. У 2019 році триватиме підготовка до трансформації спеціалізованої допомоги: поліклінік та стаціонарів.

  8310_medicine_4_03.jpg (43.52 Kb)


  Таку думку оприлюднила у Facebook в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

  “Вжух – і вже немає совєцьких лікарень, черг, однаково низьких зарплат, корупції, професійної недбалості, кумівства, ігнорування власного здоров’я, страху кредитів та продажу майна заради оплати лікування та всього того, що десятиліттями характеризує українську систему охорони здоров’я. Хто може змінити це все й одразу? Ніхто”, – ідеться в повідомленні.

  Що змінилось?

  У 2018 році розпочалася трансформація первинної медичної допомоги — закладів, де працюють терапевти, сімейні лікарі та педіатри.
  У 2019 році триватиме підготовка до трансформації спеціалізованої допомоги: поліклінік та стаціонарів.
  З 1 січня 2020 року нові механізми фінансування запрацюють на всіх рівнях медичної допомоги — від первинної до стаціонарної. Це не означає, що всі позитивні зміни ми зможемо побачити лише в 2020 році.
  За останні 2,5 роки вдалося досягти наступних результатів:

  Кожен українець вперше отримав можливість вільно обирати сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. У державних або приватних медзакладах. 27,4 мільйони людей скористалися цією можливістю і долучилися до змін. 70% задоволені спеціалістом, якого обрали.
  99% комунальних закладів первинної допомоги перейшли на фінансування за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”.
  Запрацювала НСЗУ – Національна служба здоров’я України — нова інституція, яка є єдиним платником в новій системі охорони здоров’я.
  Вперше в історії українці мають можливість отримувати медичну допомогу в приватних закладах за бюджетні кошти. Кожен п’ятий заклад первинної допомоги у реформі — приватний.
  Медичні заклади тепер можуть гнучко визначати заробітну плату для своїх працівників. Принципи нарахування зарплат закріплюються в колективних договорах. В ефективних закладах первинної допомоги, які долучилися до трансформації, зарплати медичних працівників зросли в 2-4 рази.
  Запрацювала електронна система охорони здоров’я — через неї пацієнти укладають декларації з лікарями, а лікарні підписують договори з Національною службою здоров’я.
  Все більше медзакладів пропонують записатися до лікаря онлайн, а не чекати невизначений час у черзі.
  З 1 березня 2019 року в тестовому режимі запрацювала електронна медична картка.
  З 1 квітня запрацював електронний рецепт на програму “Доступні ліки”, й наразі вже виписано понад 850 тис. е-рецептів.
  Окрім е-рецептів, в 2019 році планується запуск електронних направлень до спеціалістів та е-лікарняних.
  Менше корупції = більше ліків. Залучення міжнародних організацій допомогло відбити в корупціонерів мільярди гривень, за які ми тепер закуповуємо додаткові ліки для пацієнтів та рятуємо більше життів.
  У національній мережі надання допомоги пацієнтам з гострим інфарктом працює вже 41 кардіоцентр. Завдяки урядовій ініціативі вони продовжують відкриватися по всій країні.
  Працює урядова програма “Доступні ліки”, яка поліпшила доступ українців до лікування.
  Трансформація розпочалася і на рівні медичної освіти.
  Цього року розпочнуться зміни у екстреній допомозі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми