Медицина, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Лікарі можуть відмовитися від своїх пацієнтів: названо умови

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: медицина

  Всі українці можуть вільно обирати свого сімейного лікаря. Але й всі лікарі, не лише сімейні, мають право вибору — вони можуть відмовитися від подальшого ведення пацієнта.

  4355_medicine_4_03.jpg (43.52 Kb)


  Хоча пацієнт за жодних обставин не може бути позбавлений медичної допомоги.

  Про це пише Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбуці.

  У яких випадках лікар може відмовитися від ведення пацієнта:

  Якщо пацієнт не виконує медичних приписів. Лікар має обов’язково фіксувати у карті або листку непрацездатності вид порушення — чи то пацієнт невчасно прийшов на прийом, чи то перебував у стані алкогольного сп’яніння, чи то вживав наркотики під час лікування. Або ж людина вийшла на роботу без дозволу лікаря чи “втекла” зі стаціонарного лікування.
  Якщо пацієнт порушує правила внутрішнього розпорядку медзакладу. Ці правила визначають права та обов’язки, коли він чи вона звертається за медичною допомогою, а також під час перебування в лікарні.
  Лікарі мають рекомендувати пацієнту звернутись до іншого медзакладу, якщо лікар чи медзаклад не можуть забезпечити необхідне лікування через відсутність обладнання чи відділення.
  Сімейні лікарі можуть відмовитися від подальшого ведення пацієнта, якщо той не виконує медичних приписів або правил внутрішнього трудового розпорядку.
  Лікар може відмовити в укладенні декларації з пацієнтом, якщо вже має оптимальну кількість декларацій: для терапевта — це 2000, сімейного лікаря — 1800, педіатра — 900.
  Лікар не може відмовитися укладати декларацію з пацієнтом через місце реєстрації, місце проживання, вік, стать, соціальний статус, історію хвороби пацієнта, відсутність паспорту або через те, що людина є внутрішнім переселенцем.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми