Медицина Автор: RomanK Друкувати

Хто з українців матиме право на безкоштовну медицину

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: медицина

    Найбільше грошей виділяється на Програму медичних гарантій, яка має запрацювати з квітня 2020 року.

    8161_medicine_4_03.jpg (43.52 Kb)

    Медицина – традиційно одна з найбільш витратних статей бюджету. Після "соціалки" і – останнім часом – оборони. І традиційно з року в рік бюджетні витрати на охорону здоров'я зростають. У 2020 році на сферу охорони здоров'я планується витратити з держбюджету майже 116 млрд грн – майже на 20 млрд більше, ніж у поточному році. У тому числі понад 98 млрд розписано на Міністерство охорони здоров'я, а ще 17,7 млрд буде спрямовано в галузь у вигляді субвенцій для фінансування різних програм.

    У нинішньому уряді підходять до медицини досить прагматично. Презентуючи держбюджет на 2020 рік, прем'єрміністр Олексій Гончарук заявив наступне: "Основне для нас в цьому бюджеті – це, з одного боку, закласти необхідні кошти на розвиток країни. Але, з іншого боку, ми бачимо, що розвитку не буде, якщо людина не буде забезпечениа найнеобхіднішим. Людський капітал – основа і важлива складова такого розвитку, і ми подивилися, як не втрачати людей. Демографія – тобто те, що постійне населення України змінюється протягом останніх років, негативна динаміка – здається нам величезною проблемою, з якою необхідно боротися. І медицина, якість медичної допомоги, яку отримують сьогодні наші громадяни, – це той основний, один з пріоритетних сегментів, на якому ми точно концентруємося".

    Нові принципи фінансування
    Власне, витрати на міністерство складуть всього 93,3 млн грн. Це на 4 млн грн більше, ніж у поточному році, але в цілому – менше однієї десятої відсотка від суми, що виділяється на охорону здоров'я.

    Найбільша і рекордна сума – 72 млрд грн – виділяється на Національну службу здоров'я України, А точніше – на "Програму медичних гарантій", яку буде курирувати НСЗУ. Ця програма, як планується, запрацює тільки з квітня 2020 року і включатиме в себе безкоштовні ліки і шість видів безоплатної медичної допомоги:

    - первинна медична допомога (в держбюджеті-2020 на це передбачено 19,1 млрд грн)
    - спеціалізована амбулаторна і госпітальна допомога (44,4 млрд грн)
    - екстрена медична допомога (4,6 млрд)
    - медична реабілітація (500 млн грн)
    - паліативна медична допомога (300 млн грн)
    Що стосується спеціалізованої медичної допомоги, в продовження медреформи, з другого кварталу 2020 року, і профільні лікарі і клініки будуть переведені на нову систему фінансування. Лікарні тепер не просто отримуватимуть бюджетні гроші на рахунок. Держава почне закуповувати у них послуги та оплачувати їх. Тобто українці зможуть вибирати, у кого з фахівців лікуватися – так само, як раніше могли вибрати сімейного лікаря. А фінансування лікарень та інших медичних закладів, де працюють профільні лікарі, відбуватиметься за принципом "гроші ходять за пацієнтом".

    В першу чергу пацієнти зможуть претендувати на безкоштовну допомогу фахівців при найбільш поширених захворюваннях: інсульті (в бюджеті на компенсацію вартості лікування передбачено 912 млн грн) і інфаркті (217 млн грн). Також безкоштовними будуть пологи (на компенсацію закладено 1,7 млн грн) та допомога новонародженим (1,3 млн грн).

    Значно ширше, ніж у попередні роки, обіцяють закуповувати також послуги зарубіжних клінік. На лікування українців за кордоном в держбюджеті-2020 передбачено майже 1,1 млрд грн. Для порівняння: в 2019-му – близько 690 млн грн, в 2018-му – майже 390 млн грн.

    Пріоритет-2020 року – екстрена допомога
    Однак пріоритетом на 2020 рік в уряді називають не спеціалізовану медичну допомогу, а екстрену.

    "Дуже багато українців не доїжджають до лікарень, тобто їх не вдається рятувати. Система зараз неефективна. Та статистика, яку ми бачимо, лякає. Інфаркти, інсульти, ДТП – це все призводить до величезної кількості смертей. І ми повинні цю ситуацію кардинально зламати в наступному році. Для цього нам необхідна ефективна система екстреної допомоги, і ми в бюджеті для цього передбачили частину необхідних ресурсів. Звичайно, це не всі ресурси, які нам потрібні, ми будемо залучати їх і з інших джерел", – говорив Олексій Гончарук, презентуючи бюджет.

    У 2020 році планується закупити 470 машин швидкої допомоги і відкрити мінімум 25 відділень екстреної медичної допомоги, які обіцяють, до того ж, оснастити найсучаснішим обладнанням. Крім 4,6 млрд для міністерства на розвиток екстреної медичної допомоги в бюджеті передбачені також гроші на субвенцію місцевим бюджетам на розвиток цього виду медичної допомоги – 922,6 млн грн.

    У 2020 році набагато більше грошей, ніж в нинішньому, передбачено на програму "Доступні ліки": 2,1 млрд грн замість 0,9 млрд. В уряді пообіцяли поліпшити якість ліків, що входять до програми, і розширити мережу торгових точок, через які можна буде їх отримати. Зокрема, з квітня 2020-го обіцяють суттєві зміни в реімбурсації інсуліну – препарати пацієнтам (а їх близько 200 тисяч) обіцяють підбирати адресно. Як повідомляють у МОЗ, 1,2 млрд грн за програмою "Доступні ліки" закладено саме для лікування діабету. Крім того, частина субвенції місцевим бюджетам також піде на лікування діабету.

    Також за програмою "Доступні ліки" повністю або частково компенсується вартість ліків для лікування серцево-судинних захворювань і бронхіальної астми.

    Попереджати хворобу
    Одним з важливих напрямків роботи на 2020 рік в уряді вважають профілактику захворюваності та популяризацію здорового способу життя. У наступному році розпочнуть роботу регіональні Центри громадського здоров'я, які займатимуться профілактикою неінфекційних захворювань. Зокрема, розповідати про шкоду тютюну, алкоголю у великих дозах, малорухомого способу життя і т.ін. Як поінформували в міністерстві, в наступному році функціонуватиме Національний сервіс з надання допомоги в припиненні куріння. Всього на профілактику неінфекційних захворювань в бюджеті передбачено 37,6 млн грн.

    207,9 млн грн піде на закупівлю послуг із супроводу та профілактики ВІЛ. У тому числі 50 млн – на догляд та підтримку хворих і 148 – на профілактику. За інформацією МОЗ, послугами буде охоплено понад 356 тис. українців з ВІЛ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми