Медицина Автор: RomanK Друкувати

Новий міністр знайшов спосіб підвищити зарплати медиків

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Необхідно зменшити одноосібний вплив керівників медичних закладів на рівень зарплат медпрацівників.

  9254_medicine_4_03.jpg (43.52 Kb)


  Про це головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко сказав на засіданні Комітету.

  «Стосовно зарплат, перше, що потрібно зробити, це звернути увагу на розвиток елементів корпоративного управління в закладах охорони здоров’я, які перейшли на автономізацію. Оскільки сьогодні необхідно зменшити одноосібний вплив керівника закладу на розмір заробітної плати і зменшити диспропорцію, яка існує в заробітній платі молодшого медичного працівника і адміністрації тієї чи іншої лікарні», — сказав Ляшко.

  В подальшому, за його словами, мова йде про фінансування з бюджету Програми медичних гарантій, фінансування на місцевому рівні комунальних послуг та матеріально-технічної бази медзакладів.

  Втім, як наголосив Ляшко, необхідно також залучати додаткові інвестиції, які дадуть певний ресурс для заробітної плати медпрацівникам.

  «Ці інвестиції можна досягати різними шляхами. Перше — визначити розуміння страхової моделі в нашій системі, звідки НСЗУ може отримати додаткові кошти, щоб збільшити Програму медичних гарантій по тих чи інших послугах, і зокрема в Програмі медичних гарантій зафіксувати певну мінімальну заробітну плату на тому рівні, який був би прийнятний для галузі і був би ринковим для всієї сфери», — сказав він.

  Щодо страхової моделі медобслуговування, Ляшко наголосив: «У моєму баченні страхова модель — це додаткові кошти, які приходять в НСЗУ, яка є закупівельником медичних послуг в Україні, і це кошти, які приходять з позабюджетних. Але до цієї моделі є ряд запитань, які потребують обговорення, в тому числі і політичних дискусій: хто і як повинен це робити, хто і як потрапляє в модель, плюс ми розуміємо, що у нас є і Конституція, яка гарантує певні права кожному з наших громадян».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми