Медицина Автор: admin Друкувати

"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Дарниця, таблетки

    Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 120%. При цьому топ менеджерка компанії виправдовує таке стрімке зростання лише інфляцією у 15% на рік та "зростанням маркетингу", залишаючи без пояснення решту подорожчання.

    2692361.jpeg (37.16 Kb)

    Найбільш показовим є те, що після такого суттєвого підвищення цін саме компанія "Дарниця" стала ініціатором "фармацевтичної реформи", яка, за визнанням її керівниці Катерини Загорій, передбачає обмеження націнок для всіх учасників ринку, окрім виробників. При цьому, за даними ринкових досліджень, виробники формують 3/4(три четвертих) від кінцевої вартості ліків, та мають вирішальний вплив на ціноутворення.

    В інтерв'ю Катерина Загорій також розкрила такий характерний факт, що маржа самої компанії "Дарниця" становить "від 15% до 85%" залежно від препарату. Тобто на деяких лікарських засобах фармацевтична компанія заробляє до 85%, але при цьому бачить проблему високих цін виключно в націнках інших учасників ринку.

    З 1 березня 2025 року понад 100 препаратів із переліку, визначеного Міністерством охорони здоров'я (МОЗ) України, мали стати дешевшими. Проте багато пацієнтів не відчули обіцяного з весни зниження цін. Більш того, деякі лікарські засоби, як скаржаться споживачі, навіть подорожчали з того часу.

    Чому ж так відбувається? Бо з того ж 1 березня заборонили також так звані "маркетингові договори", за якими аптечні заклади могли пропонувати пацієнтам різноманітні акції та знижки. Тепер ці кошти залишаються у фармацевтичних виробників.

    Додаткове підтвердження цьому – теза представниці від компанії "Дарниця" про те, що "далі жертв немає" – тобто в рамках фармацевтичної реформи в частині маркетингових договорів жертвувати прибутком будуть всі в галузі, крім виробників.

    Після заборони маркетингових договорів наступним логічним кроком мало б стати здешевлення відпускних цін на препарати першою ланкою – саме виробниками, адже тепер на їхньому боці «осідають» усі кошти.

    Тож виникає логічне запитання: чи справді виробникові, як він демонструє, важливий пацієнт і зниження ціни на лікарські засоби? Без їхньої участі реальне зниження цін для населення України під час війни залишається під питанням.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми