Вашингтон покладався на імпорт металу, бо не має достатньо потужностей для його обробки та переробки.
Ціни на мідь у США злетіли до рекордного рівня. Це сталося після того, як президент Дональд Трамп заявив, що Вашингтон запровадить 50%-ві мита на промисловий метал у рамках ескалації торгової війни.
Видання Financial Times пише, що перспектива підвищення мита на мідь викликала ажіотаж щодо закріплення поставок і цін на метал, який широко використовується в електроніці, будівництві та промисловому обладнанні.
Міністр торгівлі Говард Лутник сказав в інтерв'ю CNBC, що він очікує введення мит на мідь вже наприкінці цього місяця або на початку серпня.
Ф'ючерси на мідь у Нью-Йорку злетіли на 13% до 5,69 долара за фунт, що є рекордом і найбільшим стрибком з 1969 року.
"Ми очікуємо офіційного підтвердження 50%-ої ставки протягом кількох тижнів і її запровадження протягом 30 днів. Ми вважаємо, що це переломний момент для ринку міді в 2025 році, оскільки майбутнє введення мит має різко закрити вікно для подальших значних поставок міді в США - можливо, до кінця 2025 року", - заявили аналітики Citi.
Чилі є найбільшим постачальником рафінованої міді до США, на частку якої припадає близько 70% імпорту в доларовому вираженні, за нею йдуть Канада і Перу.
Президент чилійського промислового лобі Росаріо Наварро попередив, що мита в розмірі до 50% можуть призвести до "істотного погіршення" торговельних умов країни.
Президент Гірничої асоціації Канади П'єр Граттон сказав, що енергетичну інфраструктуру на мільярди доларів, як мідні труби, поставляють у США в рамках інтегрованої північноамериканської промисловості. Він додав, що Вашингтон не має достатньо потужностей з переробки міді або плавильних заводів, тому покладається на канадський імпорт металу, додавши, що такі високі мита "завдадуть шкоди виробництву в США".