Цінні метали Автор: RomanK Друкувати

Інвестори знову почали робити ставки на золото

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: золото, інвестиції

    Вартість банківських злитків може серйозно зрости, прогнозують експерти.

    9688_bf640139d20ab9a5c0fed6d406dd84016192f1.jpg (47.85 Kb)

    У світі останнім часом помітно підвищився попит на золото. Так, в Китаї в першому півріччі попит на золоті злитки виріс більш ніж наполовину, оскільки інвестори шукали притулок від фінансових і геополітичних ризиків. Продажі зросли на 51%, до 158,4 тони в порівнянні з минулим роком, повідомляє Китайська асоціація золота (China Gold Association, CGA).

    Загальне споживання золота зросло майже на 10%, до 545,2 тон, в тому числі 330,8 тон для продажу ювелірних виробів. Промисловий попит і інші види використання збільшилися на 9%.

    "На початку цього року попит на золото виріс через ослаблення китайської валюти і нестабільність на фондовому ринку, а також занепокоєння з приводу уповільнення цін на нерухомість. Фізичне золото грає важливу роль в інвестиційному портфелі китайських жителів. Золото користується попитом у інвесторів як сховище багатства, оскільки глобальні ринки стали крихкими, а ФРС підвищує процентні ставки і збільшує геополітичну невизначеність", – пояснює аналітик Альпарі Владислав Антонов.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд знову підвищить зарплати вчителям та медикам

    У першому півріччі обсяг внутрішнього виробництва, включаючи виробництво з імпортної сировини, впав на 6%, до 241,5 тон, на тлі жорстких законів щодо навколишнього середовища і виснаження запасів рудників.

    Про зростання попиту на золото також заявила аналітична компанія Thomson Reuters GFMS. Згідно їхній доповіді, у другому кварталі 2017 року світовий попит на фізичне золото склав 957 тон. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року попит виріс на 21% або 163 тони, а в порівнянні з першим кварталом – на 2%. У першому півріччі поточного року попит склав +1895 тон. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року приріст склав 17%. При цьому світова пропозиція золота склала 2 160 тон, що менше на 5% в порівнянні з 2016 роком.

    За оцінками "Альпарі Голд" по золоту зростає "бичачий" настрій. На Чиказькій біржі великі спекулянти нарощують довгі позиції, тоді як хеджери – короткі позиції.

    Ціна на золото почала зростати 10 липня від мінімуму 1 204,89 дол. До теперішнього часу воно подорожчало на 5,4%. У п'ятницю, 28 липня, зростання котирувань прискорилося до 1 270,72 дол. Після виходу даних по ВВП США.

    "Закріплення ціни вище 1 275 дол. спровокує середньострокових продавців закривати короткі позиції. "Бичачий" тренд посилиться. Якщо відскоку від 1 296 дол. не буде, то готуймося до його подорожчання до 1 356 дол. до 5 вересня 2017 року", – прогнозують експерти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми