Цінні метали, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Інвестори очікують "золотої лихоманки" в Україні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: золото

    "Золоті" вкладники активні і очікують подорожчання.

    2789_im511x345-gold_ntoday_in.jpg (31.96 Kb)

    Тиждень тому ринок банківських металів сколихнуло подорожчання золота: його ціна "взяла" максимум і зросла з листопада минулого року майже на 1%, до $ 1304,3 за трійську унцію. На стільки ж подорожчало срібло з негайною поставкою – до $ 17,19 за унцію.

    "Сегодня" дізнався, як і чим живе український ринок банківських металів, як почувають себе власники золотих злитків і чого чекати українцям, які розглядають метал як інвестицію/заробіток в найближчим часом.

    У прогнозах експертів: ціна на благородні метали продовжить зростати, як і інтерес населення до "жовтого" металу (незважаючи на те, що фінграмотність населення в даному питанні залишає бажати кращого). А завдяки Нацбанку, який зняв деякі невигідні учасникам ринку обмеження, почнеться відродження ринку банківських металів.

    ЗОЛОТИЙ ЗАПАС: ДЛЯ ТИХ, ХТО ГОТОВИЙ ЧЕКАТИ

    Експерти ринку банківських металів відзначають оживший в останні місяці інтерес з боку українців на покупку золота. За словами банкірів, найпопулярніші – злитки вагою 20, 50 і 100 г.

    "Їх купують не тільки в якості інвестиції (фізособи) і для роботи (юрособи), але і як подарунки. Є попит також на злитки вагою 1, 2 і 5 г, але він менший, бо така покупка обходиться дорожче через більш дороге виробництва. Для порівняння: злиток вагою 1 г коштує 1275 грн, а 100-грамові – 1055 грн/за грам. У мене в зворотній системі на 100 відділень знаходиться 30 кг золота. В структурі продажів 25% купують юрособи, 75% – фізособи . Це хороші показники, про які, наприклад, рік тому ми і мріяти не могли", – говорить директор департаменту банкнотного банкінгу АБ "Експрес-Банк" Андрій Львів.

    Експерти пов'язують зростання попиту з останніми дії Нацбанку. "Якщо раніше НБУ обмежував ринок дорогоцінних металів з усіх боків, то сьогодні пішли послаблення: лібералізували розрахунки на міжбанку (дозволили купувати золото за валюту), зняли обмеження на покупку з видачею з рахунку. До того ж на сьогоднішній день реалізується золото хорошої якості (поставки з Німеччини і Швейцарії) ", – пояснює Андрій Львов.

    Лідерами за попитом на дорогоцінні метали є Київ і міста-мільйонники: там проживають люди з високішим достатком, які можуть знайти велику суму на покупку злитка і "забути" на якийсь час про таке вкладення.

    ІНШІ МЕТАЛИ. На другому місці серед банківських металів – срібло. Це метал, якого потребує промисловість, тому попит на нього є, і його можна назвати стабільним і рівним.

    "1 г срібла коштує приблизно 15,5 грн. Найбільш ходовий злиток – 1 кг (близько 15 тис. грн). Більше купують юрособи (ювеліри і промисловість). При цьому спостерігається така картина: з одного боку, срібло легше "дістати" ломом , а з іншого – існує певний дефіцит срібла 999 проби. Справа в тому, що срібло завозиться від 100 кг, і через те метал сам по собі дешевий, банкірам не завжди це вигідно.

    "Ціна літака для мене одна й та сама – 3 тис. євро, везу я 100 кг золота або 100 кг срібла. При цьому золото буде коштувати мільйони гривень, а срібло – тисячі. Тому срібло вигідніше везти величезними партіями, а це вже курсові ризики. Плюс обмеження на покупку", – зазначив Андрій Львов.

    А ось ринок платини і паладію "помер": немає ні інтересу, ні ринку.

    ЗОЛОТО: ВИРОСТЕ В ЦІНІ

    Експерти стверджують, що золото має циклічність: червень-серпень – сезон відпусток, і в цей час вартість жовтого металу зазвичай просідає. З приходом осені вона росте через підвищений попит (в Індії, де його прийнято дарувати на подарунки, сезон весіль).
    Але наскільки може подорожчати метал, ніхто передбачити не береться. При цьому банкіри не приховують: якщо б злиток став доступнішим, це могло б повернути ювелірів в банки і наповнити ринок більш якісним товаром.

    "На сьогоднішній день юрособи, чия діяльність пов'язана з золотом, частково або повністю закривають свою потребу покупками на чорному ринку (ломом з ломбардів і т. ін.). За якість такого металу ніхто не ручається. Якби золото в банках було доступнішим, вони б купували там", – говорить експерт ринку банківських металів Олег Моісеєнко.

    З його думкою погоджуються й інші фахівці: "Якби Нацбанк послабив обмеження на покупку золота (100 г на тиждень) для юросіб, це сприяло б розвитку ринку банківських металів і дозволило б тримати якість золотих виробів. В практиці мені навіть зустрічався злиток "золота" , всередині якого свинець", – розповідає Андрій Львов.

    ТОНКОЩІ ЗБЕРІГАННЯ

    В українців, як і раніше є три варіанти, як розпорядитися наявним металевим злитком: заховати під подушку, покласти на депозит або віддати на зберігання в банківський осередок. Тримати "золотий запас" вдома небезпечно, надійніше вибрати з двох варіантів. Але в будь-якому випадку доведеться витратитися: експертиза злитка коштує близько 25-50 грн, відкриття поточного металевого рахунку – від 50 грн та ін. "Але сам злиток – це заощадження, яке нікуди не зникне і не "розтане" через інфляцію", – підкреслює фахівець з роботи з банківськими металами Ірина Павленко.

    "Ставки за металевими депозитами можна назвати символічними: вони знаходяться поблизу нуля до пари відсотків. Тобто на сьогоднішній день можна говорити лише про збереження злитка", – говорять в "Експрес-Банку". При цьому експерти попереджають: депозит/рахунок в золоті не завжди можна поповнити. Ну а якщо господар злитка вирішив його достроково вилучити, а ціна на золото не встигла підрости, це з високою часткою ймовірності може обернутися для людини збитками замість прибутку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми