Цінні метали Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк підвищив облікову ставку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ

  Правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку 7 вересня 2018 року.

  21_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин дав коментар щодо зміни облікової ставки на 0,5 процентних пункти – до 18% річних.

  Про це йдеться на його сторінці на Фейсбуці.

  Серед факторів, які спонукали до підвищення ставки, як зазначив голова Ради Нацбанку, це ймовірність збільшення інфляції через очікуване підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів у 4 кварталі.

  Голова Ради НБУ повідомив, що рішення щодо підвищення облікової ставки є упереджувальним заходом. Хоча підвищення лише на 0,5 п. п. не матиме значного ефекту на інфляцію, оскільки є несуттєвим. З іншого боку, з огляду на поточну природу інфляції, підвищення облікової ставки не є ефективним інструментом упередження можливого зростання цін.

  Висновки:

  По-перше, не є очевидною ефективність збільшення облікової ставки в плані упередження зростання цін в умовах витратної природи інфляції.

  По-друге, чергове підвищення облікової ставки не сприятиме підтримці економічної динаміки. В тому числі через те, що воно може додатково стримувати кредитування реального сектору економіки – збільшення облікової ставки може слугувати сигналом для комерційних банків стосовно напрямку змін ставок кредитування.

  По-третє, збільшення облікової ставки опосередковано може призвести до підвищення витрат державного бюджету – внаслідок прямого взаємозв’язку між обліковою ставкою та ставкою за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми