Цінні метали Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк підвищив облікову ставку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ

  Правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку 7 вересня 2018 року.

  21_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин дав коментар щодо зміни облікової ставки на 0,5 процентних пункти – до 18% річних.

  Про це йдеться на його сторінці на Фейсбуці.

  Серед факторів, які спонукали до підвищення ставки, як зазначив голова Ради Нацбанку, це ймовірність збільшення інфляції через очікуване підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів у 4 кварталі.

  Голова Ради НБУ повідомив, що рішення щодо підвищення облікової ставки є упереджувальним заходом. Хоча підвищення лише на 0,5 п. п. не матиме значного ефекту на інфляцію, оскільки є несуттєвим. З іншого боку, з огляду на поточну природу інфляції, підвищення облікової ставки не є ефективним інструментом упередження можливого зростання цін.

  Висновки:

  По-перше, не є очевидною ефективність збільшення облікової ставки в плані упередження зростання цін в умовах витратної природи інфляції.

  По-друге, чергове підвищення облікової ставки не сприятиме підтримці економічної динаміки. В тому числі через те, що воно може додатково стримувати кредитування реального сектору економіки – збільшення облікової ставки може слугувати сигналом для комерційних банків стосовно напрямку змін ставок кредитування.

  По-третє, збільшення облікової ставки опосередковано може призвести до підвищення витрат державного бюджету – внаслідок прямого взаємозв’язку між обліковою ставкою та ставкою за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми