Протягом квітня 2020 року міжнародні резерви України зросли на 3,1%, або на майже $800 млн.
Станом на 1 травня, накопичення складали $25,69 млрд, повідомляє Національний банк України.
Зростання міжнародних резервів у квітні поновилося після стрімкого падіння в березні, пов'язаного з операціями Національного банку з захисту гривні від девальвації.
"Попит на валюту з боку бізнесу після ажіотажу в березні суттєво знизився у квітні. Пропозиція валюти була більш ніж достатньою для задоволення клієнтських заявок, тож гривня посилила свої позиції, а Національний банк поновив операції з нарощування міжнародних резервів. За квітень купили на міжбанківському валютному ринку на $678,8 млн більше, ніж продали", — повідомляють в НБУ.
На валютні борги держави у квітні витратили майже $304 млн із резервів. Ці витрати частково компенсували новими позиками уряду на $164,4 млн. Також резерви "заробили" $232 млн за місяць через те, що активи, які входять до їх складу, подорожчали.
"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,5 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", — додали в Нацбанку.
Безпечним вважається рівень міжнародних резервів, який покриває щонайменше 3 місяці майбутнього імпорту. Станом на початок квітня 2020 року, розмір золотовалютних резервів України складав $24,9 млрд. За березень резерви скоротилися на $1,7 млрд. На початку березня розмір міжнародних резервів України становив $26,62 млрд.