Цінні метали, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Білорусь "з'їдає" золотовалютні резерви

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: золотовалютні резерви

  Підтримка розв'язаної Росією війни в Україні дорого коштує Білорусі. У березні через стреси та шоки її золотовалютні резерви (ЗВР) скоротилися на 692,9 млн доларів. Це становить 8,4% їхнього загального обсягу.

  2746_bf640139d20ab9a5c0fed6d406dd84016192f1.jpg (47.85 Kb)


  Понад те, у лютому-2022, коли Росія вторглася до України, резерви Білорусі скоротилися на 259,1 млн доларів, або на 3%. У підсумку ж станом на 1 квітня 2022 року, їхня загальна сума склала 7,57 млрд доларів, йдеться в матеріалі каналу "Наші гроші | Пакуль не екстримісцкі".

  Зазначається, що основних втрат ЗВР зазнали в іноземній валюті. Зокрема:

  її частка знизилася із 43% до 37%;

  на цьому фоні частка золота збільшилася з 40% 44%.

  "У перерахунку на долар США та з урахуванням зростання цін на дорогоцінний метал, вартість золота в резервах складає 3,34 млрд дол. А іноземної валюти залишилося всього 2,8 млрд дол. Частка ж інших активів у резервах дуже мала", – йдеться у матеріалі.

  При цьому наголошується, що збитки від курсових різниць у березні-2022 в іноземній валюті склали 730 млн доларів, або 21%. З них:

  100 млн доларів було витрачено на погашення боргу;

  решта – продаж валюти для підтримки рубля та переведення валютних резервів в інші активи.

  "Не вселяє оптимізму й той факт, що "живих" грошей у складі резервів залишається все менше. Золото та спеціальні права запозичення МВФ мають скоріше фундаментальний зміст, ніж практичний, тому що не можуть оперативно використовуватись для підтримки рубля або оплати боргів", – резюмується в матеріалі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми