Цінні метали Автор: RomanK Друкувати

Фінустанови масово скуповують золото

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: золото

  Центральні банки (аналоги українського НБУ) у всьому світі на тлі глобальної нестабільності активно скуповують золото. За січень-березень 2023 року кількість металу в резервах досягла 228 тонн та стала рекордним показником для першого кварталу (дані збираються з 2000 року).

  6385_bf640139d20ab9a5c0fed6d406dd84016192f1.jpg (47.85 Kb)


  Про це свідчать дані Всесвітньої ради із золота (World Gold Council, WGC). Аналітики зазначають, що обсяг покупок золота в 1-му кварталі 2023 року одразу на 34% перевищив попередній квартальний рекорд, встановлений у 2013 році.

  Популярність золота зазвичай зростає у періоди найбільшої невпевненості ринків. Нинішнє зростання – не виняток, вважають у WGC. "На тлі потрясінь у банківському секторі, геополітичній напруженості та економічній ситуації, що складається, роль золота як активу-притулку виходить на перший план", – пояснила старша ринкова аналітикитня Луїза Стріт.

  Топ-5 країн-покупців золота

  Найбільші золоті резерви, як і раніше, залишаються у США, ключових економік ЄС, Росії та Китаю. Однак до лідерів зі скуповування металу на початку 2023 року увійшли далеко не ці держави. Рейтинг виглядає так:

  1. Сінгапур. Регулятор Monetary Authority of Singapore (MAS) придбав 69 тонн золота за перші три місяці року. Таким чином, золотий резерв MAS зріс одразу на 45% порівняно з минулим роком.

  2. КНР. Народний банк Китаю закупив 58 тонн золота за перший квартал 2023 року. У цілому нині золотий резерв Китаю досяг 2068 тонн, тобто 4% від загального обсягу всіх золотих резервів у світі.

  3. Туреччина. Центробанк Туреччини за січень-березень 2023 року збільшив золоті резерви на 30 тонн.

  4. Індія. Центральний банк Індії додав до своїх запасів 7 тонн золота. Загальний показник збільшився до 795 тонн.

  5. Чехія та Філіппіни. Ці держави закупили по 2 та 1 тонні золота відповідно, що є помітним показником.

  Експерти прогнозують, що попит на золото на інвестиційних ринках зростатиме і надалі. Особливо очевидною ця тенденція стала після краху Silicon Valley Bank у США. Закупівлі центробанків також, ймовірно, залишаться на високому рівні, хоч і можуть залишити рекордні максимуми.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми