Цінні метали, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

рф нарощує експорт свого золота до Китаю

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: рф, Китай, золото

  Росія нарощує експорт свого золота до Китаю. Зокрема, за даними Федеральної митної служби Росії, за перші 10 місяців 2023 року ця країна продала до Китаю дорогоцінного металу на 5,5 млрд доларів, що у 5 разів більше, ніж за останні 11 років.

  5585_98_main-v1710828425.jpg (24.59 Kb)

  Про це повідомляє Baijiahao. Зазначається, що це зробило останній найбільшим покупцем російського золота – на його частку припадає майже 80% загального експорту цього металу з РФ.

  Втім, наголошується, китайська статистика не лише не підтверджує цих даних, а й навпаки – фактично спростовує їх. Так, центральний банк країни заявив, що з січня до жовтня 2023 року Китай імпортував із Росії золота лише на 33 млн доларів.

  Причину цього аналітики вбачають у тому, що Китай не хоче викликати підозр у Заходу – а тому купує російське золото потайки. "Китай активно прагне позбутися впливу долара та покращити свій фінансовий суверенітет та силу на міжнародній арені. Золото як стабільний резервний актив є одним із важливих засобів досягнення цієї мети", – йдеться в матеріалі.

  Також, зазначається, Китай побоюється посилення санкцій із боку Заходу. А тому міг зайнятися створенням "подушки фінансової безпеки" – для чого й скуповує золото.

  "Захід намагається стримати відродження Китаю за допомогою санкцій, технологічних блокад та інших засобів. ... Центральний банк Китаю, імовірно, таємно збільшує свої золоті резерви, щоб підготуватися до надзвичайних ситуацій", – визнали аналітики.

  Росія хоче взяти кредити у Китаю

  Тим часом сама Росія хоче взяти кредити у Китаю – проте фактично на його умовах. Передбачається, що позика буде отримана у китайській валюті – юанях.

  "Переговори з китайськими партнерами йдуть уже давно. Поки що рішення немає. Ми обговорювали цю тему наприкінці минулого року на міжміністерському діалозі", – сказав російський міністр фінансів Росії Антон Силуанов.

  При цьому він наголосив: Росія готова розпочати тестування платежів у цифрових валютах з Китаєм. А також країнами Євразійського економічного союзу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми