Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як живе український ринок оренди житла сьогодні

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: оренда житла, ціни

    В Україні змінилася ситуація на ринку оренди нерухомості: сезонний фактор повертається, а житло в "хрущовках" та "панельках", а також квартири вище 7 поверху вже не мають попиту. Крім того, сформувалися нові "хаби", в яких завжди спостерігається ажіотаж, – окрім традиційних Києва та Львова, тепер це також Дніпро, Полтава та Кропивницький.

    6235_97405a8a9f65f0fc972d9b9e09be15da_orig.jpg (41.69 Kb)

    Про такі тенденції розповіла комунікаційний стратег у сегменті житлової та комерційної нерухомості Вікторія Берещак. За останні роки змінилися смаки та переваги орендарів, зазначила вона у коментарі УНН.

    Зокрема, вони дедалі рідше обирають старі "хрущовки" та панельні будинки, віддаючи перевагу більш сучасним проєктам. "Орендарі не дивляться на суперстарі забудови. Вони дивляться на спецпроєкти 80-90-х років або вже на цегляні будинки в нульових. Звичайно, в межах своїх бюджетів люди можуть і в "панельках" та" хрущовках" обирати квартири", – розповіла Берещак.

    Крім того, найпопулярнішими стали квартири, розміщені на 1-7 поверхах багатоквартирних будинків. За її словами, це пов'язано не лише з відключеннями світла, а й із факторами безпеки. Ймовірно, свою роль відіграє те, що влучання уламків від збитих ворожих ракет і дронів часто припадають саме на верхні поверхи. Також із нижніх поверхів можна швидше дістатися до укриття.

    Загалом ринок оренди зараз не можна назвати жвавим, зазначила Берещак. "Десь до середини жовтня ринок оренди був дуже активний і зростання цін на ліквідні лоти досягало до 15% у прив'язці до долара. Але зазвичай, коли починається опалювальний сезон, то ринок завмирає. Зараз немає сильних коливань за ціною на ринку оренди", – розповіла експертка.

    Проте, за її словами, активність орендарів залишається помітною у регіонах-хабах. Зараз це насамперед громади, які приймають внутрішньо переміщених осіб (ВПО). "Це передусім Дніпро, Полтава та Кропивницький. Саме ці регіони мають активний ринок оренди, а решта поки що завмерли до весни", – пояснила Берещак.

    Вона додала, що сезонний фактор на ринку оренди житла традиційно спостерігався у роки до пандемії коронавірусу, а потім почав зникати. "Студенти залишилися вдома і не винаймали квартири, люди не поверталися на роботу у великі міста, це вдарило по сезонному фактору. Ринок був незрозумілий, але вже у 2023 та 2024 роках ми спостерігаємо повернення сезонності", – констатувала фахівчиня.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою
Світ криптовалют стає дедалі зручнішим та інноваційнішим, і тепер Trust Wallet інтегровано з Telegram. Це відкриває ще більше можливостей для користув...
Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми