Нерухомість та земля, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні очікується суттєве здорожчання нового житла

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нерухомість, ціни

    На первинному ринку нерухомості України очікується суттєве здорожчання. За прогнозами, у 2025 році залежно від низки факторів, ціни на новобудови можуть зрости від 15% до 20-25%.

    9782_97405a8a9f65f0fc972d9b9e09be15da_orig.jpg (41.69 Kb)

    Як розповіли в одній із будівельних компаній, на зростання цін впливатиме низка факторів. Зокрема:

    Рівень інфляції, який, за прогнозами, нагадали там, у 2025 році може сягнути 10%.
    "Це вплине на подорожчання будівельних матеріалів. І будівельно-монтажних робіт", – пояснила директорка з продажу будівельної компанії GAZDA Маріанна Бігунець.

    Ситуація на ринку.
    "Очікується, що середньозважений курс американського долара, до якого зазвичай "прив’язані" ціни на первинному ринку, може скласти 45 грн. Тобто порівняно з поточним роком курс долара може зрости в середньому на 10%", – пояснила експертка.

    Зміни у оподаткуванні.
    Йдеться про збільшення військового збору з 1,5% до 5% (крім військовослужбовців та осіб, прирівняних до них).

    Рівень попиту.
    За словами Бігунець, протягом 2025 року цілком можлива диференціація цін за кількома критеріями. Зокрема, безпечне розташування (регіон будівництва), стан розстрочення.

    "Різниця між об’єктами на початку зведення та на стадії введення в експлуатацію залежно від класу об’єкта може сягати 40%, що в принципі було типовим для "довоєнного" ринку. Натомість ціна на "однокласові" об’єкти в різних регіонах може відрізнятися в межах 10%: наприклад, якісна квартира комфорт-класу в Ужгороді може бути дорожчою за співмірну оселю у Дніпрі чи Полтаві — в регіонах менш безпечних для прожиття. Інакше кажучи, "націнка за безпеку" може скласти близько 10% до наявних цін", – пояснила вона.

    Загалом, резюмувала Бігунець, 2025 рік буде непростим на ринку нерухомості. Адже:

    З одного боку, існує ціла низка об'єктивних факторів, які впливатимуть на цінову кон'юнктуру.
    З іншого – купівельна спроможність громадян "залишатиметься на досить низькому рівні".
    Як можуть зрости ціни в Києві

    Очікують зростання цін на нове житло учасники будівельного ринку й у Києві, йдеться в матеріалі Forbes. За прогнозами, в 2025 році вартість квартир класу "комфорт" тут може зрости на 10-15%.

    Серед причин – підвищення собівартості будівництва. А крім того:

    можливе зростання попиту;
    низькі темпи нового будівництва;
    інфляція;
    мобілізація;
    дефіцит працівників.

    При цьому підкреслюється: поки що зростання цін очікується тільки для житла класу "комфорт". "У класах "бізнес" та "преміум" – не зміниться. ...Ціни у сегменті "бізнес" залишаться на цьому ж рівні", – йдеться у матеріалі.

    Водночас, наголошується, попри підвищення, можливість купити квартиру за нижчими цінами буде. Зокрема:

    забудовники можуть проводити акції;
    дешевше можуть коштувати квартири у нових чергах, які лише "запускають у продаж".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми