Громадяни росії продовжують колишніми темпами скуповувати нерухомість у країнах Євросоюзу, попри протистояння між країнами. Попит росіян на нерухомість у країнах ЄС та кількість угод щодо її купівлі за рік не змінилися.
Про це повідомило агентство Intermark Global.
Напрямки для купівлі нерухомості
А з урахуванням того, що загалом попит росіян на закордонну нерухомість у 2024 році значно знизився (угод з придбання нерухомості за кордоном укладено на 25% менше, ніж у 2023 році), частка ЄС у таких операціях зросла з 20% до 26%.
Більш популярним у росіян регіоном була лише Південно-Східна Азія, на яку припало 42% угод. 17% житлових об’єктів росіяни купили в країнах Перської затоки, 7% - у Туреччині, яка раніше була найпопулярнішим місцем покупок. Там попит знизився найсильніше.
У той час, як попит на інших напрямках знижується, на європейському напрямі він залишається практично незмінним.
Так, 90% нерухомості в Європі купується з імміграційною метою — для отримання посвідки на проживання.
Це не означає, що покупці мають намір переїхати до Європи: вони часто використовують посвідку для відкриття рахунків, реєстрації компаній або просто безвізових поїздок.
Найчастіше минулого року клієнти Intermark купували нерухомість у Франції (попит там зріс на 80% і на неї припало 37% європейських угод).
Це зараз одна з найлояльніших до росіян країн на рівні бюрократії — від видачі туристичних віз до ведення бізнесу.
Купівля нерухомості у Франції не є прямою підставою для отримання посвідки, але власник будь-якої нерухомості в країні, купленій хоч за 10 000 євро, може подати заявку на посвідку або на довгострокову візу категорії D.
Відсутність вимоги щодо розміру інвестиції робить посвідку у країні дуже доступною.
Повертається попит і на нерухомість в Іспанії, зокрема на курортах, зазначає Intermark: кількість угод за рік зросла в 1,5 раза і склала 20% від усіх покупок нерухомості росіянами на території ЄС.
Середній чек інвестицій у нерухомість Іспанії склав $700 тис., на Кіпрі — $500 тис. Також росіяни стали частіше купувати нерухомість у Великій Британії ($350 000) та Греції ($300 000).
А ось інтерес росіян до Португалії та Угорщини, де покупцям нерухомості стало складніше оформити посвідки, за рік упав приблизно вп’ятеро.