Нерухомість та земля, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Українців змушують платити податок за квартиру

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: податки, нерухомість

    Українцям, які володіють квартирами від 60 квадратів та будинком від 120 квадратів, надходять платіжки з податком на нерухомість. За кожен квадрат, який перевищує зазначену норму, доводиться платити до 106,5 грн.

    2597_82d4300d9ac4ef0c02404a1c623c6d.jpg (87.99 Kb)

    У Рівному власник двоповерхового будинку площею 323,9 кв. м Андрій кілька днів тому отримав неприємну новину: податкова виграла проти нього суд, і тепер він зобов'язаний заплатити 6183,37 грн. Суддя розглянув справу №460/497/25 та дійшов висновку, що "податковий борг відповідача в сумі 6183,37 грн повністю підтверджено і доказів сплати чи часткового погашення заборгованості зазначеної вище суми податкового боргу суду не надано".

    Таку новину можуть отримати не тільки власники великої нерухомості. Податок на нерухомість можуть нараховувати навіть за квартиру площею 70 кв. м. При цьому якщо вам не надійшло повідомлення в поштову скриньку, це не означає, що податок вам не нарахували.

    "Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого згідно з нормами Податкового кодексу України, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку до 1 липня", – пояснюють у Державній податковій службі.

    Податкова консультантка Олександра Томашевська розповідає OBOZ.UA: "Те, що людина не отримала листа від податкової, не означає, що податкова нічого не нарахувала. Побачити нарахований податок можна в кабінеті платника податків". Кожен українець може зайти в персональний кабінет cabinet.tax.gov.ua/tax-account, далі, використовуючи свій електронний підпис (можна завантажити на сайті свого банку), перевірити стан розрахунку з бюджетом та суму нарахованих податків.

    "Зараз скасовано всі мораторії, вже немає того, що в якихось випадках можна не платити і штраф не буде нарахований. Я раджу уважно ставитись та перевіряти в своєму кабінеті нарахування", – додає експертка. Томашевська також поділилась власним досвідом: за законом квитанція про сплату податку на нерухомість має надійти до 1 липня, сплатити треба протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Вона помітила в своєму кабінеті податковий борг уже в грудні. Тобто його фактично нарахували заднім числом.

    "Інформація в кабінеті може оновитись пізніше. Якщо людина знає, що податок буде нарахований, їй треба періодично перевіряти свій кабінет. У моєму випадку взагалі була смішна ситуація. У мене є нерухомість, на яку мають нараховувати податок. Я перевіряла в кабінеті нарахування: не було в серпні, листопаді, жовтні, зайшла перевірити в грудні – а в мене податковий борг", – каже експертка.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми