Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як змінилися вподобання українців при виборі житла сьогодні

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: вибір житла, смаки

    Через обстріли українці дедалі частіше обирають автономні будинки у передмісті та квартири на низьких поверхах, уникаючи багатоповерхівок і залежності від комунікацій. Найпопулярніше житло зараз коштує від 30 до 70 тисяч доларів, тоді як до війни активно купували квартири за 150–200 тисяч.

    1787_383594695.jpg (51.94 Kb)

    Про це розповіла президентка Спілки фахівців з нерухомого майна України Лариса Ставинога в коментарі ЗМІ. За її словами, війна спричинила докорінні зміни в запитах покупців, які тепер шукають не статусність, а безпеку, мобільність та автономію.

    Як розповідає Ставинога, з початком війни попит на приватні будинки виріс у рази, особливо в передмісті Києва, Львова, Дніпра, Харкова та інших великих міст. Люди більше не хочуть залежати від міських комунікацій – електропостачання, тепла, газу чи води.

    "Звісно, що перевагу віддають маленьким приватним будиночкам у передмісті. Люди налаштовані на повну автономію. Встановлюють сонячні панелі, генератори, утеплюють помешкання. Це відповідь на постійні обстріли та перебої з електрикою, а тепер ще й тривога щодо газопостачання", – пояснила Ставинога.

    Такі компактні приватні будинки часто будують "під ключ", з уже змонтованими системами альтернативного живлення. Багато з них це одно- або двокімнатні будівлі площею до 80 м², з мінімалістичним, але функціональним плануванням.

    Разом із тим спостерігається суттєвий спад інтересу до квартир у багатоповерхівках, особливо до житла на 10+ поверхах. Це пов’язано з ризиком відключення електроенергії, коли ліфти не працюють, а піднятися на верхній поверх із продуктами чи дитиною – виклик.

    "Ми бачимо чітку тенденцію, що чим вищий поверх — тим важче продати квартиру. Ціни на таке житло знижуються. Якщо раніше перевагою вважався гарний краєвид з 16-го поверху, то тепер це мінус. Люди шукають щось нижче, бажано до п’ятого поверху", – каже президентка Спілки.

    Водночас зростає попит на квартири, які мають альтернативні джерела енергії – генератор, запас води, газову плиту або навіть пічне опалення. Такі опції стали реальним аргументом для покупця. "Якщо в будинку є газ – таку квартиру продати легше. Якщо є генератор – ще краще. А якщо хоча б поверх низький, без нічого її теж можуть купити", – зазначила Ставинога.

    Ще одна важлива зміна – це зниження бюджетів покупців. Якщо до війни активними були інвестори, які купували житло в новобудовах за $150–200 тис., то нині основні угоди укладаються в сегменті $30–70 тис.

    "Ринок був зовсім інший. Люди інвестували, планували. Сьогодні переважають ті, хто втратив житло внаслідок бойових дій або виїхав із небезпечного регіону. Вони шукають невеликі квартири і часто користуються державними програмами", – пояснює експертка.

    До цього додається ще й бажання зберегти мобільність. Дедалі більше людей виставляють "зайві" квартири на продаж і конвертують майно в гроші. Причина – непередбачуваність ситуації, адже ніхто не знає, де завтра буде безпечніше.

    "Вигідніше мати гроші, ніж нерухомість, яка може стати недоступною. Люди хочуть мати свободу руху", – підсумувала Ставинога.

    Через брак часу, коштів і нестабільну ситуацію українці дедалі рідше погоджуються купувати житло під ремонт. Більшість шукають квартири, куди можна одразу заїхати й жити. "Ніхто не хоче мороки з ремонтами. У людей просто нема на це ані сил, ані грошей. Купують те, що вже готове", – констатує експертка.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми