Нерухомість та земля Автор: storozhykimg Друкувати

Іпотека і розлучення: як зберегти нерухомість

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: іпотека, нерухомість, розлучення, квартира

  Відповідно до закону, будь-яке майно, нажите в шлюбі, є спільним. Очевидно, що при розлученні і квартиру, і борги по кредиту доведеться ділити. Але і розділити не так-то просто: на всі дії і з закладеною квартирою, і з боргом буде потрібна згода банку-кредитора. Також вам допоможуть незалежні експерти на www.ekspertiza.com.ua/ru/stroitelno-tehnicheskaya-ekspertiza/razdel-nedvizhimosti.

  ipoteka-razvod-i-deti.jpg (44.07 Kb)


  Які ж є варіанти вирішення проблеми поділу майна і боргів при розлученні?

  Шлюбний договір

  Ідеальний і майже безпроблемний варіант - наявність шлюбного контракту. Вчасно складений шлюбний контракт дозволить уникнути суперечок і конфліктів на грунті розподілу як іпотечної квартири, так і будь-якого іншого майна. У шлюбному договорі має бути обов'язково прописано, хто і в якому розмірі вніс перший внесок, хто вносить щомісячні платежі по іпотеці і кому в разі розірвання шлюбу будуть належати квартира і борги по кредиту.

  Розділити борги

  Розділити борг по іпотеці складно, але можливо. З одного боку, кожному з подружжя належить або половина всіх платежів по іпотеці в період шлюбу, або половина частки в закладеній квартирі. Розділ заборгованості по кредиту неможливий без згоди банку, тому що по суті це зміна кредитного договору. Банк розглядає сукупний дохід подружжя, і не факт, що доходу одного з них вистачить на погашення щомісячних внесків.

  Один з подружжя при відмові другого з подружжя може взяти всі зобов'язання по іпотеці на себе. Однак при такому варіанті також необхідна згода банку, підписання нового кредитного договору, або додаткової угоди до діючого договору про зміну солідарної відповідальності на індивідуальну.

  Продати і поділити

  Продати іпотечну квартиру також неможливо без згоди банку, ця умова завжди прописана в кредитному договорі та договорі іпотеки квартири. Якщо банк дає таку згоду, то продаж квартири здійснюється під контролем банку. За рахунок суми, вирученої від продажу квартири, в першу чергу гаситься заборгованість перед банком, а залишок суми ділиться між подружжям. Але, як правило, ніякого залишку після продажу квартири банком не залишається, що обумовлено в першу чергу погашенням відсотків, а не основного боргу.

  Розлучитися і не платити крeдит

  У разі, якщо колишньому подружжю не вдасться домовитися щодо розділу квартири і боргу по кредиту, банк має право звернутися до суду. Якщо за кредитним договором буде допущено прострочення більше трьох разів протягом року, банк має право накласти стягнення на заставлене майно, тобто квартиру. Квартира буде продана на торгах, з вирученої суми погашена сума боргу, відсотків і штрафів за прострочення, а залишок грошових коштів поділений між колишнім подружжям.

  Якщо квартира в іпотеку куплена до шлюбу

  Якщо квартира була придбана до вступу в шлюб, то після розлучення вона належить тільки одному з подружжя - покупцеві. Таке майно не відноситься до спільно нажитого. Разом з тим, іпотечні платежі в період шлюбу є спільними витратами і підлягають поділу в рівних частках, тому людина, якій не належить квартира, має право заявити свої права на половину платежів по іпотеці, внесених в період шлюбу.

  При будь-якому варіанті краще домовитися самостійно між собою і спробувати отримати згоду банку, не доводячи справу до суду.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Asus припиняє виробництво планшетів Asus припиняє виробництво планшетів
Компанія Asus вирішила відмовитись від виробництва планшетів. Компанія вирішила не лише припинити виробництво, а й зупинити продажі планшетів ZenPad.
Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми