Нерухомість та земля Автор: storozhykimg Друкувати

Як зберегти житло, коли не можеш платити по кредиту?

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: житло, будинок, кредит, банк, гроші, нерухомість

  Під час кризи завжди так. Найбільше від нього страждають саме позичальники. Якщо їм скорочують зарплату, можливостей платити по кредиту стає менше. Зростає прострочення, набігають пені і штрафи. А якщо мова йде про іпотеку, то дехто навіть може втратити квартиру. Як уникнути подібних ситуацій? І що робити, якщо ви в ній все ж опинились?

  будинок


  Ситуація з простроченням в сегменті іпотечних позик - найсприятливіша. Це і зрозуміло. Відбір позичальників банками для довгострокових кредитів - процедура більш серйозна, ніж видача споживчих позик. Та й відсотки нижчі.

  Як відзначають в банках, серед гривневих іпотечників теж чимало тих, хто зіткнувся з фінансовими труднощами і потребує реструктуризації їх кредитів.

  Чим швидше тим краще

  Експерти і банкіри сходяться на думці. Чим раніше позичальник звернеться в банк, коли у нього виникли труднощі, тим легше буде їх вирішити.

  Алгоритм дій простий. Необхідно звернутися до кредитора, повідомити про причини проблем з обслуговуванням іпотечного кредиту. Важливо надати всі необхідні документи в якості підтвердження скорочення доходу або інших причин, за якими позичальник не може вносити платежі по кредиту. Після цього домовитися з банком про подальшу схему обслуговування кредиту і повернення боргу. Головне, щоб це було на ранніх стадіях появи прострочення (в ідеалі взагалі до її виникнення, тобто превентивно), так як в цьому випадку варіативність застосування інструментів надання допомоги значно вища, ніж на великих термінах прострочення.

  Іншими словами, ховати голову в пісок при виникненні фінансових труднощів не варто. І вже тим більше не варто уникати зустрічі з банком. Це може бути сприйнято кредитною організацією як спроба шахрайства. І такому позичальнику в майбутньому навряд чи підуть на поступки.

  Безумовно, при виникненні обставин, при яких позичальник не в змозі погашати заборгованість, необхідно відразу звернутися в банк. Звернення позичальників розглядаються в індивідуальному порядку, а умови рефінансування / реструктуризації визначаються спільно з позичальником.

  Інструменти реструктуризації

  Можливостей для зниження кредитного навантаження досить багато.

  У банку практикується використання платіжних канікул, які дозволяють позичальникам тимчасово знизити боргове навантаження. Розмір платежу залежить від терміну канікул. Міра ефективна для клієнтів, що зіткнулися з тимчасовими фінансовими труднощами, такими як втрата роботи, декретна відпустка.

  Ще один варіант - скасування накопичених пені та штрафів в тому випадку, якщо позичальник погасив прострочену заборгованість.

  Продаж-крайня міра

  І нарешті, крайня міра - продаж квартири. В цьому випадку позичальникові важливо, щоб її реалізували за ринковою вартістю. При цьому в деяких випадках клієнт може залишитися жити в своїй квартирі.

  Це дозволяє скоротити фінансові втрати боржників, пов'язані з примусовою реалізацією застави (на публічні торги житло, як правило, надходить за зниженою по відношенню до ринкової оцінки ціною).

  При цьому, як пояснюють в банках, у них немає мети зробити банкрутом позичальників. Навпаки, кредитній організації вигідніше отримувати постійний відсотковий дохід. Тому банки зацікавлені в тому, щоб клієнт планомірно погашав заборгованість по кредиту. А забрати квартиру і продати її - це крайній захід, до якої банк може вдатися, якщо інші способи не допомагають виправити ситуацію.

  Порада

  Щоб уникнути виникнення заборгованостей про кредиту, слід керуватися трьома правилами при оформленні іпотеки:

  - Обирати надійний банк - УралТрансБанк;

  - Щомісячний платіж по кредиту не повинен перевищувати 40% сімейного доходу;

  - "Подушка безпеки" на випадок непередбачених обставин повинна становити до 6 щомісячних платежів про кредиту.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми