Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Експерти радять скуповувати нерухомість

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    За даними міжнародної брокерської компанії Knight Frank, Україна - фаворит серед країн з падіння цін на житло.

    6930_photo.jpg (79.21 Kb)

    У компанії відзначають, що в Україні падіння цін на житло склало -10,5% за рік, що є найпомітнішим показником на тлі інших країн. Також досить високий спад цін на нерухомість в Тайвані (-6,0%), Греції (-5,4%), Гонконгу (-5,2%) і Сінгапурі (-3,2%). У той же час найбільше зросли ціни на нерухомість в Туреччині (15,3%), Швеції (12,9%) і Новій Зеландії (11%).

    Ринок нерухомості завжди був одним з найбільш стабільних сфер в будь-які часи. Але зараз навіть видатні оптимісти переконують - серйозні потрясіння в економіці разом з деякими політичними проблемами в країні призвели до негативних наслідків на ринку житла. Але не все так погано.

    Прогнози експертів не можна назвати оптимістичними для забудовників і тих громадян, які планують продавати квартиру. А ось для потенційних покупців рік може виявитися досить вдалим. Ціни на житло падають, і за прогнозами експертів будуть падати ще.

    "Три роки тому мої знайомі взяли однокімнатну квартиру в кредит за 17 тис. дол. Звичайно, попали здорово - адже курс виріс. Зараз точно таку ж однокімнатку пропонують за 11 тис. долл. У гривнях ціна збільшилася вдвічі, а ось в доларах упала. Не так давно був варіант - двокімнатка за 13 тис. долл. Ріелтори радять, якщо є долари в наявності, почекати ще трохи - до зими або навесні наступного року ціни ще більше "впадуть" через курс долара", - розповідає Світлана Остафійчук з міста Умань, Черкаської обл.

    "За гостинку біля станції метро Сирецька 2 роки тому ми віддали 36 тис. дол. Зараз такі ж малометражки можна купити за 30 і менше", - розповіла Ірина Яременко з Києва.

    Економіст Олександр Охріменко запевняє: якщо брати ціни в гривнях, то ціна на житло збільшилася, якщо брати ціни в доларах, то навпаки - зменшилася. Але гривні українці зараз не довіряють - особливо в разі великих покупок або продажів. Тому реально говорити про падіння ціни.

    На кінець червня ціни впали у всіх областях України.

    Для ринку нерухомості минулий рік виявився одним з найскладніших. Кількість угод незначна, що підтверджується і статистикою Мін'юсту, і інформацією ріелторів. Кількість угод на початок 2016 року впало на 30-50%. Експерти прогнозують, що при збереженні такої ситуації середні ціни на квартири до кінця 2016 року можуть впасти ще на 20%.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін висунув вимоги інвесторам, які зазіхають на ОПЗ

    "Ціни на нерухомість знижуються, але це ніяк не впливає на продажі. На одного покупця доводиться 50 продавців. Якщо в минулому році недорогими вважалися столичні квартири на вторинному ринку за 900-950 дол. За кв. м, то вже зараз на масивах можна знайти гостинки по 800-850 дол. за квадрат. Нерухомість значно переоцінена щодо доходів населення, тому, безумовно, ціни будуть знижуватися", - говорить віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.

    Нерухомість дешевшає навіть в таких містах, де ціни на житло завжди були невисокими. У Миколаєві і Херсоні, з початку року вартість нерухомості впала ще на 10%, і "гостинку" на околицях вже можна знайти за 10-15 тис. дол.

    "Ринок відреагував на курсові коливання несподівано швидко. Причому, у всіх регіонах без винятку, навіть на Заході країни, де весь минулий рік трималися стабільні ціни. Абсолютний мінімум пропозиції був зафіксований в березні минулого року. Тоді, на тлі стрибка курсу долара з 17 до 30 грн. цей показник впав зі 110-120 тис. до 50 тис. Зараз ситуація дуже близька до минулорічної. У всіх регіонах одна картина: замість стандартної пропозиції в 10-15% від загального житлового фонду на вторинному ринку виставлено на продаж лише 4-5%", - говорить експерт агентства нерухомості "ГРЦ" Анатолій Білецький.

    Фахівці прогнозують, що ціни продовжать знижуватися. Серед причин - вихід на ринок великої кількості заставного житла, тенденція до міграції, збільшення комунальних тарифів, що також грає свою роль при покупці житла.

    Але, не дивлячись на те, що деякі банки вже пропонують таку нерухомість, ніхто не поспішає її купувати. Справа в тому, що банки найчастіше виставляють ціну вище ринкової, а покупці не хочуть зв'язуватися з проблемним житлом, побоюючись юридичних суперечок з його попередніми власниками. Переїжджаючи, українці, навпаки, готові віддати житло за ціною нижче ринкової.

    Якщо раніше люди орієнтувалися на покупку квартир-студій з великою площею, то зараз вибирають невеликі одно- і двокімнатні квартири. Зростання плати за комунальні послуги головна причина. Якщо продавцям треба терміново продати житло, то вони готові торгуватися і скидати до 5%.

    "Наші колишні прогнози про те, що ринок вже пройшов дно, не збулися. Ми бачимо стагнацію, і тепер очікуємо подальшого здешевлення нерухомості по всій країні. Навіть в разі стабілізації курсу долара, можливе падіння цін до кінця року на 10-15%. Покупці зараз на вагу золота. Вони переглядають проекти, вибирають, все ретельно прораховують. Можуть потерпіти місяць-два, а то й півроку, поки не почнеться будівництво нової черги, щоб купити квартиру за промо-цінами", - зазначає ріелтор Олена Мішанчук.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми