Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Оренда кварти - "як гарячі пиріжки": що буде з цінами восени

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нерухомість, оренда, квартири

    Експерти впевнені, що квартир вистачить на всіх, однак вартість оренди вже не повернеться на рівень початку літа.

    5863_photo.jpg (79.21 Kb)

    У Києві, як і в усіх обласних центрах, різко зріс попит на оренду квартир. Як пояснюють ріелтори, студенти та робітники створили ажіотаж на ринку нерухомості: зараз охочих зняти квартиру на 50% більше, ніж було ще місяць тому. Разом з цим зростають і ціни: в середньому в столиці житло за кілька тижнів подорожчало на 10-15% і, швидше за все, вартість квартир цього року вже не повернеться на колишній рівень. ЗМІ з'ясували, чому оренда квартир подорожчала і скільки за орендоване житло доведеться платити восени.

    Якщо ще на початку літа квартира могла "простоювати" в очікуванні мешканців цілий тиждень, зараз практично на будь-які апартаменти знаходяться свої квартиранти, розповідає київський ріелтор Максим Бабуряк. "Ось вранці розмістив оголошення – квартира за 6 тисяч, однокімнатна, з косметичним ремонтом – вже 17 раз дзвонили, на завтра черга на перегляд розписана", – розповідає експерт в сфері нерухомості.

    Пік на ринку нерухомості починається в середині серпня і триває цілий місяць, пояснює керівник київського відділення Асоціації фахівців нерухомості Артур Пилипчук. У цей час житло активно шукають студенти і робітники. Влітку на ринку спостерігалося "затишшя" – українці в сезон відпусток переїжджають неохоче. Зараз же попит на квартири, за словами експерта, збільшився приблизно на 50%.

    Зростання попиту підштовхнуло власників житла переглянути вартість оренди. У середньому ціни зросли на 10-15%. Навіть після того, як попит знизиться (у другій половині вересня), ціни на ринку нерухомості не переглядатимуть.

    "Вартість змінюється кожного року по-різному. Був рік, коли через масове переселення з Сходу ціни збільшилися значно. Зараз ціни виросли на 10-15%, але не більше. Це стосується тільки житла економ і бізнес-класів. На преміум сегмент це ніяк не вплинуло", – розповідає Артур Пилипчук.

    На вартість оренди також може вплинути і курс гривні. Насаперед через девальвацію національної валюти дорожчають дорогі квартири (найчастіше ціни на таке житло зафіксовані в доларах), проте з часом це впливає і на вартість оренди бюджетних квартир.
    Генеральний директор одного з великих київських агентств нерухомості Галина Мельникова впевнена, найближчим часом ціни на оренду нерухомості кардинально не зміняться. "На ринку оренди столиці сформувалися толерантні відносини орендодавців і орендаторів. Тому навіть при зміні курсу валют, орендодавець не поспішає відразу піднімати ціну. Можливо, якщо курс долара досягне 40 гривень, то вартість оренди обговорюватиметься, сторони шукатимуть компроміс. В цілому, в найближчій перспективі навряд чи відбудеться істотна зміна вартості оренди", – говорить Галина Мельникова.

    Квартирантів цієї осені чекає ще один неприємний "сюрприз" – за "комуналку" доведеться віддавати приблизно 50% від вартості оренди. Наприклад, якщо оренда невеликої однокімнатної квартири (30 квадратних метрів) за 15 хвилин їзди від метро може коштувати 4 тисячі гривень, за "комуналку" в такій квартирі (якщо споживати все енергоресурси відповідно до нормативу Кабміну) доведеться заплатити 1881,3 гривні. І це без урахування тарифів на вивезення сміття і утримання будинку. "Комуналка" в "трійці" обійдеться в 3200,1 гривні (минулого року – 1621,5 гривні). Як кажуть ріелтори, в сегменті дешевого житла (до 7 тисяч гривень) комунальні послуги оплачують самі квартиранти.

    80% ринку оренди посідають маклери, від власника знайти житло дуже складно. У кожному місті діє своя "такса" на брокерські послуги. Наприклад, в Києві допомога ріелтора обійдеться в 50% від місячної оренди квартири, у Львові брокери беруть 100%. "Ми просимо 50% від вартості першого місяця оренди + власники просять 200% (за перший і останній місяць). Виходить, що суму, по якій пропонують житло, потрібно помножити на 2.5", – розповідає Максим Бабуряк.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми