Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Квартири боржників під загрозою - юрист

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нерухомість, ЖКГ, борги

    Квартиру можуть забрати, а ось до кримінальної відповідальності – не притягнуть.

    7505_photo.jpg (79.21 Kb)

    "На стіні нашого ЖЕУ висить оголошення: "Відбувається вилучення і примусовий продаж житла боржників... і залучення їх до кримінальної відповідальності". І що уникнути цього можна, тільки терміново сплативши борги по "комуналці". Наскільки законно відібрати у людини квартиру за такі борги? І чи дійсно можуть за них притягнути до кримінальної відповідальності?" - Євгенія Долотенко, м. Хмельницький.

    Відповідає Анатолій Жила, провідний фахівець "УкрЮрЦентр":

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розенко: отримати субсидії стане набагато важче

    "Правовідносини одержувача послуг, тобто громадянина, і постачальника послуг, відповідної компанії, організації, комунального підприємства, регулюються цивільним законодавством. У Кримінальному кодексі України не передбачено кримінальну відповідальність за несплату житлово-комунальних послуг. Будь-які повідомлення-залякування на дошках оголошень з цього приводу не мають ніякої юридичної сили.

    А ось відібрати квартиру за борги з оплати "комуналки" для погашення заборгованості мають право. І ось чому. Ст. 68 Житлового кодексу України передбачає обов'язок власника (наймача) своєчасно вносити плату за комунальні послуги. А в разі невиконання боржником своїх зобов'язань ЖЕУ не може припинити надання комунальних послуг, адже це заборонено законодавством України (ч. 3 ст. 16 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги") – починається судовий процес. Але постачальник послуг через суд має право на стягнення суми заборгованості за надані послуги. Судовий наказ є виконавчим документом, і після пред'явлення його до виконавчої служби відповідного району починається виконавче провадження.

    ЗУ "Про виконавче провадження" передбачені заходи примусового виконання рішень. Якщо у боржника немає достатньої суми або рухомого майна, то проводиться звернення стягнення на будинок, квартиру, земельну ділянку, інше нерухоме майно фізичної особи. Однак звернення про стягнення єдиного житла боржника не задовольняється, якщо сума, що підлягає стягненню, не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати (14 500 грн). Якщо ж перевищує, то житло боржника під загрозою – на нього можуть накласти арешт і продати. В Україні подібні прецеденти вже були".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми