Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Українці знайшли альтернативу банківським депозитам

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: нерухомість, квартири, інвестиції, депозити

    Чи можна вважати вдалою інвестицією купівлю квартири? Зараз, коли банківська система України нестабільна, бізнес несе в собі багато ризиків, люди намагаються знайти способи вдало вкласти свої заощадження. Щоб хоча б не втратити їх, а краще - примножити. Останнім часом українці стали активніше забирати валютні депозити, ті, що відкладалися для серйозних покупок. В цілому, лише за перше півріччя відтік склав 3,6%.

    8342_1367790670_fizlica-mogut-byt-izbavleny-ot-naloga-na-nedvizhimost.jpg (78.14 Kb)

    Розглянемо варіант покупки квартири для подальшої її здачі в оренду. З урахуванням ціни самої квартири та орендної плати, повністю окупити вкладення в квартиру вдасться тільки через 15-20 років. Здавалося б, не найшвидший і не найефективніший спосіб. Але українці вже навчені гірким досвідом зі збанкрутілими банками і фінансовими пірамідами. Ейфорія від очікування високих відсотків за депозитами змінилася розчаруванням, а вкладники збанкрутілих фінустанов об'єднуються в організації та проводять вуличні акції протестів.

    При купівлі житла як інвестиції треба враховувати кілька моментів. По-перше, навіть якщо ви не будете здавати житло в оренду - це вже ваша власність. Якою ви можете користуватися, а при необхідності - продати. Причому експерти радять на етапі вибору квартири враховувати транспортні та технічні перспективи районів і будинків. Розташовані біля метро або станцій міської електрички будинки з часом тільки нарощуватимуть вартість. Те ж саме стосується районів з інфраструктурою, що стрімко розвивається. Також треба враховувати "вік" і технічний стан будинку.

    Традиційно більше купують квартири на вторинному ринку. Головна перевага вторинної нерухомості - ви отримуєте житло практично відразу. При купівлі ж квартир в об'єкті, що тільки будується, є ризик перенесення термінів його здачі. На плечі покупця квартири лягає обов'язок самостійно перевіряти надійність забудовника.

    Але цінові перспективи застарілого вторинного житла невеликі. Ніхто вже не хоче купувати або орендувати квартиру в "хрущовці". З цієї точки зору, звичайно, вигідніше вкладати кошти в купівлю квартир у новобудовах, причому в середньому ціновому сегменті. Тому що "елітне" житло за будь-яких криз і дешевшає швидше решти, і здавати такі апартаменти проблематично. А утримання порожньої квартири "бізнес-класу" буде обходитися власникові дуже дорого.

    Підсумуємо. Якщо у вас не так багато зайвих коштів, але хочеться вкласти їх з максимальною вигодою, то кращою буде інвестиція в покупку "демократичного" житла. Причому якщо стоїть вибір між застарілим будинком і новобудовою в передмісті, однозначно потрібно обирати нові будинки. "Убита" стара квартира навряд чи колись подорожчає, і здавати її вигідно в оренду буде важко.

    Купівля житла в передмісті - загальносвітовий тренд. Житлові квартали з добре розвиненою інфраструктурою логічно відокремлювати від забруднених центрів мегаполісів. Сучасні заміські споруди - таунхауси, малоповерхові житлові комплекси - мають весь набір побутових зручностей та потрібну інфраструктуру. Так що вже не потрібно вибирати між екологічністю і столичним комфортом. Відмінними побутовими умовами тепер можна насолоджуватися і на природі.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "На радість львів'янам": інвестори побудують сміттєпереробний завод

    Наталя, яка кілька місяців тому купила квартиру в приміській новобудові, так коментує свій вибір: "Визначальним для мене стало розташування поруч з лісом. Коли я сюди вперше приїхала, вийшла з машини, почула цей запах сосен, це щось неймовірне! З Броварського проспекту їдеш через ліс - наче потрапляєш у казку. Я купувала квартиру ще на початковому етапі будівництва, але вже уявляла, як тут все буде облаштовано. Мені дуже подобається, що всі сусіди - молодь. До цього я жила в "хрущовці", і жителі були, в основному, пенсійного віку. Тут же - всі умови для життя молодих сімей з маленькими дітьми, поруч садок, причому державний і дуже хороший. І взагалі в Зазим'ї відмінно розвинена інфраструктура".

    Нарешті, інвестиція в купівлю житла - це інвестиція в своє майбутнє. Володіння нерухомістю підвищує впевненість в завтрашньому дні, своєму і своїх дітей. У нашому неспокійному світі просто необхідно відчувати, що у тебе є дах над головою. А вашим дітям не доведеться мучитися питанням "як заробити на квартиру" замість того, щоб займатися своєю освітою і кар'єрою. Гроші, вкладені в екологічне житло, покупка житла в передмісті, подалі від вихлопних газів і шкідливих викидів, - це ще інвестиція в здоров'я і безпеку.

    Отже, покупка житлової нерухомості - не найшвидший спосіб примножити свої кошти. Але це, перш за все, надійна інвестиція в майбутнє своєї сім'ї і дітей. Це турбота про своїх батьків, можливість для них переїхати в спокійне місце, де тихіше і повітря чистіше.

    І звичайно, це значно краще і надійніше, ніж зберігати гроші під матрацом.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми