Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Експерти констатують, що ринок нерухомості "ожив"

  • Джерело: fakty.ictv.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    Український ринок нерухомості починає виходити із застою. Попит на житло у 2016-му зріс у середньому на 10%, підрахували експерти. Позитивна динаміка спостерігалася в більшості регіонів країни.

    3078_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Однак про повне одужання ринку говорити поки що зарано.

    У порівнянні з докризовими часами попит на житло залишається мінімальним. Торік на столичному ринку нерухомості за місяць у середньому здійснювалось близько 500 угод з купівлі-продажу. Тоді як у 2012-2013 роках кількість операцій сягала трьох тисяч щомісяця. Причому частка угод на вторинному ринку складала не більше третини від загальних обсягів продажу.

    Відтак, падали ціни. За минулий рік вони просіли в середньому на 10%. Така ж тенденція спостерігатиметься й у 2017-му, прогнозує аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Степенко.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін може додатково проіндексувати соцвиплати

    За його словами, на вторинному ринку столиці нині можна знайти квартири як у стареньких “хрущовках” – від 500 у.о. за квадратний метр, так і за тисячу – майже в центрі. При цьому власники будуть вимушені і надалі знижувати ціни, інакше об’єкти простоюватимуть.

    На первинному ринку ситуація з попитом краща. Через недовіру до банківської системи українці продовжують вкладати гроші у нове житло. Тим більше, ціни на первинному ринку особливо не відрізняються від вторинного. Середня вартість квадратного метра у столиці коливається в межах 15-20 тис. грн. А от умови проживання – кращі.

    Водночас на первинному ринку висока конкуренція. Лише за перше півріччя 2016-го року будівельні компанії отримали понад 650 дозволів на будівництво, що на 50% більше, ніж у попередній період. Крім того, новобудовам доводиться конкурувати і з уже зданими в експлуатацію об’єктами.

    Як стверджує президент Будівельної корпорації РІЕЛ Ростислав Мельник, у 2017-му первинний ринок і надалі зростатиме в об’ємах будівництва, а на об’єкти, зведені у 70-80-х роках очікується спад цін. Це зумовлено тим, що за останні роки було введено понад 10 млн кв. м по всій Україні, які беруть інтенсивну участь у конкуруванні на вторинному ринку нерухомості.

    За оцінками фахівців, у 2017 році тільки у столиці має з’явитися близько мільйона квадратних метрів нового житла, здебільшого економ- та комфорт-класів. Водночас ціни у доларовому еквіваленті залишатимуться більш-менш стабільними. Експерти прогнозують незначне коливання вартості в межах 10-15%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми