Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

В Україні бум на міні-квартири - експерт

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    Люди вибирають маленькі апартаменти з економії і намагаються використовувати квадратні метри житла по-максимуму.

    3334_gostinki_1_2_jpg_pagespeed_ce_zxkfnxk0g6.jpg (41.69 Kb)

    Українці все частіше вибирають маленькі бюджетні квартири. У відповідь на попит забудовники почали пропонувати так зване смарт-житло, тобто "інтелектуальні" апартаменти, в яких мала площа використовується по-максимуму функціонально.

    Наприклад, загальна площа квартири може становити 20 квадратних метрів, 15 з яких – спыльна кімната з кухнею. Це на 10 метрів менше стандартної хрущовки.

    Але незважаючи на невеликі розміри, в такій квартирі можна помістити все необхідне. Велике панорамне вікно, барна стійка замість столу і вбудована кухонна техніка – квартира-студія візуально здається на третину більше, ніж є насправді. Туалетна кімната ще компактніша. Замість ванни – душова кабіна, у вузьких нішах знаходяться рукомийник і пральна машина. З недоліків – відсутність балкона.

    Ціни в новобудовах на таке житло стартують від тисячі доларів за квадрат.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оренда квартир 2017: прогноз експертів

    "Якщо ми говоримо про смарт-квартирі в районі 20-22 кв. м – ціна буде 24 тис. доларів. У такій квартирі немає мертвих зон, які функціонально не використовуються", – розповідає менеджер з продажу компанії-забудовника Іван Басюк.

    Але розкручене іноземне слово швидко підхопили недобросовісні продавці. Під виглядом смарт-квартир вони почали пропонувати звичайні радянські малометражки. Багато сумнівних пропозицій і в нових будинках.

    У питанні, чи варто купувати компактне житло, думки експертів різняться.

    "Гордість наших забудовників, так звані смарт-квартири – це майбутні нетрі. Що таке нетрі? Це життя переущільненому районі, незабезпеченому інженерними та соціальними мережами", – вважає віце-президент київської організації "Національного союзу архітекторів" Георгій Духовичний.

    "Щодо якості скажу, вони такі ж як завжди будинки. Треба дотримуватися певних норм – в такій квартирі має бути повноцінне вікно, повноцінна витяжка, тобто смарт-квартири не повинні відрізнятися від звичайного житла по санумовах", – зазначає, у свою чергу, консульатнт по нерухомості Іван Кудояр.

    Але головна перевага справжніх смарт-квартир – можливість заощадити на комунальних послугах. Крім того, що апартаменти мають малу площу, вони оснащені бойлерами, двотарифними лічильниками електроенергії та індивідуальною системою опалення.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми