Нерухомість та земля, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

ВР готує важливий закон для ринку нерухомості

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ВР, нерухомість

    Документ вже схвалив профільний комітет Ради, але не обійшлося і без зауважень.

    0908_gostinki_1_2_jpg_pagespeed_ce_zxkfnxk0g6.jpg (41.69 Kb)


    У Верховній Раді працюють над урядовим законопроектом про зміну умов ведення будівництва в Україні (№ 5587). На цьому тижні документ розглянув парламентський комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

    Комітет за підсумками обговорення рекомендує Раді включити документ до порядку денного шостої сесії і за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу з комітетськими поправками. Виправлення прибирають з документа норми, які вже міститися в законодавстві України.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк закрив для українців російських ринок інвестицій

    Автором законопроекту значиться прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, а в пояснювальній записці зазначено, що документ покликаний врегулювати вимоги до ведення будівельної діяльності в Україні. Зміни, згідно з проектом, будуть вноситися в різні закони України, в тому числі про архітектурну і про містобудівну діяльність.

    Експерти PolitEyes допомогли розібратися з тим, що саме зміниться, якщо закон буде прийнятий. В цілому фахівці позитивно оцінили законопроект і відзначили, що його прийняття допоможе Україні піднятися в рейтингу Doing Buisiness, що є одним з поточних пріоритетів влади. Так, міністр юстиції Павло Петренко підрахував, що зростання всього на один пункт до рейтингу Doing Business дасть Україні 630 млн доларів інвестицій.
    Ключові новації і факти:
    Кваліфікаційний сертифікат і допуск на будівельний ринок зможуть отримати тільки архітектори (а також інженери-проектувальники, інженери технічного нагляду, експерти з перевірки проектних рішень і креслень і т.п.) з вищою профільною освітою.
    Скасовується необхідність отримувати технічні умови від Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
    Кабінет Міністрів отримає повноваження встановлювати перелік об'єктів, будівництво яких не зажадає дозвільних механізмів і прийняття в експлуатацію.
    Вводиться єдине поняття "замовник", права якого будуть надані тільки особі, яка має зареєстровані права на земельну ділянку під забудову.
    Аналітики також виділили плюси і мінуси документа.
    Позитивні риси законопроекту:
    Обов'язкова кваліфікація кадрів забезпечить більшу якість, надійність і безпеку побудованих об'єктів.
    Українське законодавство узгоджується з міжнародними стандартами регулювання будівельної діяльності.
    Спрощує процедури для здійснення будівельної діяльності та закриває шляхи для "індивідуальних домовленостей" (корупції).
    Дозволить підняти позиції України в рейтингу Doing Business за компонентом "Отримання дозволів на будівництво".
    Скасування вимоги щодо забезпечення нових будинків телефонного та радіозв'язком.
    Дозволяє врегулювати будівництво в зоні бойових дій.
    "Вимога про наявність вищої освіти у осіб, які розробляли проектну документацію і здійснювали технічний нагляд за будівництвом, надає власникам будівель додаткову гарантію їх безпеки", - упевнений провідний юрист Офісу ефективного регулювання BRDO Денис Малюська.
    Негативні риси законопроекту:
    Необхідність врегулювати питання визначення рівня вищої освіти для виконавців архітектурних робіт. З тексту законопроекту неясно, чи буде допущений до сертифікації бакалавр
    .
    Відсутність врегулювання питання про використання раніше отриманих сертифікатів особами, які не мають вищої освіти. Наприклад, необхідно встановити правило про анулювання сертифікатів особам, які не мають вищої профільної освіти.
    Відсутність чіткого обмежувального переліку будівельних робіт, які не потребують дозвільних документів на їх виконання, створює ризики корупції.
    Відсутність вимоги статистичної звітності про прийняття в експлуатацію завершених об'єктів будівництва.
    Потребує вдосконалення контролю за саморегульованими організаціями.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Все про автоматичні стратегії Google Ads: ефективність, переваги та недоліки Все про автоматичні стратегії Google Ads: ефективність, переваги та недоліки
У світі онлайн-реклами, де кожна секунда на рахунку, автоматичні стратегії Google Ads виступають як незамінний інструмент рекламодавців, які прагнуть ...
Україна зуміла відновити експорт електроенергії, і за це маємо  дякувати ППО, — Кацуба  Україна зуміла відновити експорт електроенергії, і за це маємо дякувати ППО, — Кацуба
Цієї зими Україна зуміла захистити енергетичну і промислову інфраструктуру, що дозволило відновити експорт електроенергії вже у січні 2024 року. Про ц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми