Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Мешканці українських "хрущовок" стали заручниками ситуації

  • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: нерухомість, хрущовки, квартири

    Побудоване ще за часів Радянського Союзу житло необхідно ремонтувати, вже через кілька років більшість "хрущовок" можуть виявитися в аварійному стані.

    6746_2_hr.jpg (67.19 Kb)

    В Україні більшу частину багатоповерхівок побудували в 60-70-х роках. "Сталінки" можуть прослужити 125-150 років, цегляні і панельні багатоповерхівки – 100 років, а "хрущовки" – всього 60 років. Термін експлуатації останніх уже підійшов до кінця. Довговічність будівлі оцінюють по стінах і фундаменту. Наприклад, добротний кам'яний або бетонний фундамент може простояти 150 років, а цегляні стіни – близько 100 років, але за умови поточного та капітального ремонту інших елементів будівлі – дахи, комунальних комунікацій, вікон і дверей. Якщо, наприклад, в підвалі "діряві" труби "і фундамент постійно підмивається, термін експлуатації будинку скоротиться.

    В Україні, розповідає експерт Інституту суспільно-економічних досліджень Всеволод Ніколаєв, про капітальний ремонт житлового сектора ніхто довгий час не замислювався. Якщо нічого не робити, впевнений експерт, вже через десять років власники квартир в "хрущовках" виявляться без даху над головою.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко розповів, хто отримає вдвічі більші зарплати

    Пора зносити
    "Хрущовки" будувалися в 1957-85-х роках як тимчасове житло – через 25 років будинки планували знести, а замість них побудувати більш "довговічну" нерухомість. Такі багатоповерхівки в Радянському Союзі вважалися "соціальним житлом", їх роздавали безкоштовно. Самі будинки будували в стилі функціоналізму (коробки без архітектурних надмірностей). Поступово термін експлуатації "хрущовок" продовжили до 60 років. Таким чином, будівлі, які потрапили в першу чергу будівництва, пора зносити вже в 2017-му. А якщо за цей час будинок ні разу не ремонтували, він повинен був піти під знесення ще десять років тому.

    Всього архітектори розробили шість серій "хрущовок". Всі вони з невисокими стелями (2,55-2,6 метра) і з поганою тепло і звукоізоляцією. Крім того, є безліч модифікацій, які розроблені різними проектними інститутами.

    Одні з перших в Україні побудували "хрущовки" серії К-7. Це панельні будинки з відносно великими кухнями, роздільними санвузлом і кімнатами. Як і в інших "хрущовках", в будинках погана шумо-і теплоізоляція. Такі багатоповерхівки пора зносити.

    З 1956 по 1968 рік будувалися "хрущовки" серії 1-335. Це одні з найбільш невдалих серій панельних будинків. Такі будинки будувалися без ліфтів і сміттєпроводів, з прохідними кімнатами і поєднаним туалетом і ванною кімнатою. Термін експлуатації закінчується в 2016-2018 роках.

    Найбільш поширена в Радянському Союзі серія - 1-447. Термін експлуатації таких будинків трохи більше - ще десять років, впевнені експерти, вони можуть простояти. Багатоповерхівки будували з цегли, санвузол суміщений, а найбільша кімната в квартирі - прохідна.

    "Близько 80% багатоповерхівок побудовано до 80-го року. З певною періодичністю необхідно було проводити ремонт комунікацій, покрівлі, ліфтів і так далі. Але в Україні такі ремонти практично не проводилися. Ми повинні зараз компенсувати те старе недороблене. Після війни весь Радянський Союз будував на зруйнованих територіях, всі сили були кинуті на те, щоб за два десятиліття відбудувати країну. Ніхто не говорив про ремонти. А зараз ми потрапили в ситуацію, коли все побудоване виявилося в стані простроченого ремонту", – розповідає Всеволод Ніколаєв.

    "Ми повинні зараз компенсувати те старе недороблене. Після війни весь Радянський Союз будував на зруйнованих територіях, всі сили були кинуті на те, щоб за два десятиліття відбудувати країну. Ніхто не говорив про ремонти. А зараз ми потрапили в ситуацію, коли все побудоване виявилося в стані простроченого ремонту", – розповідає Всеволод Ніколаєв.

    Майже кожна третя багатоповерхівка в Україні - одна з серій "хрущовки". Але є й інші будинки - довоєнні і повоєнні "сталінки", багатоповерхівки, побудовані в пізній період СРСР і новобудови. За словами експерта, "сталінки" розраховані на 125-150 років, такі будинки можуть прослужити до 2050-2100-х років.

    Якщо зі "сталинками" і "хрущовками" можна спрогнозувати термін експлуатації, то з новобудовами все складніше. Забудовники не афішують технічну документацію і дуже часто економлять на будматеріалах. Бувають випадки, зазначає Всеволод Ніколаєв, коли побудований будинок виявляється непридатним для життя відразу після здачі в експлуатацію.

    "Коли ви купуєте квартиру в новому будинку, ви не знаєте, з чого цей будинок зроблений. Раніше були типові проекти, в яких було зазначено, який матеріал і якої якості використовується. На підставі цього було сказано, скільки прослужить будинок. Зараз же це все закрита інформація забудовника. Природно, в гонитві за прибутком забудовник купує найдешевші матеріали - ви отримуєте низьку якість. Терміни експлуатації таких будинків набагато нижче", - розповідає експерт Інституту суспільно-економічних досліджень.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми