Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Основні небезпеки та перевагу земельної реформи

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: земельна реформа

  Світовий банк наполягає, щоб земельну реформу в Україні прийняли якомога швидше.

  3609_120930.jpg (60.62 Kb)

  що обіцяє нова реформа, які зміни чекають на українців і чи варто їх боятися.

  Для того щоб виконати умови меморандуму про співпрацю з МВФ, Україні потрібно провести земельну реформу, після якої земельний ринок стане відкритим. Зараз близько семи мільйонів українців не можуть повністю розпоряджатися своїми паями, тобто вони можуть здавати свої ділянки в оренду або ж працювати на них самостійно, але от продаж землі або зміна її цільового призначення усе ще заборонені.

  За фактом головна зміна, яку принесе з собою реформа, полягає в тому, що українці нарешті зможуть продавати і купувати землю сільськогосподарського призначення. Водночас, український політикум розділився на два фланги: частина підтримує земельну реформу, інша ж знаходиться в жорсткій опозиції до таких рішень.

  Через постійне форсування цієї теми українці найбільше побоюються, що зі скасуванням мораторію в країну кинуться натовпи іноземців, які скуплять землі за смішні гроші.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо розмір нової мінімальної пенсії

  На даному етапі це не більш ніж міф. Справа в тому, що, хоч нова реформа і передбачає відкриття ринку землі, але тільки для українських громадян. Іноземці ж поки що не зможуть купити нашу землю. Все це обумовлено в законопроекті №5535 “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”, тобто після прийняття реформи землю зможуть купити:
  - громадяни України;
  - територіальні громади в особі органів місцевого самоврядування;
  - держава в особі органів виконавчої влади;
  - юридичні особи, зареєстровані в Україні, отримають право купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення з 1 січня 2020 р.;
  - іноземці, особи без українського громадянства зможуть купувати землю лише з 1 січня 2030 р.

  Також українці бояться, що відкриття ринку землі негативно вплине на вітчизняну економіку через те, що ділянки будуть купувати набагато нижче ринкової вартості. Але, як показує практика інших країн, скасування мораторію тільки сприяє подорожчанню земельних ділянок. Так, згідно з аналізом від VoxUkraine, після того, як в кінці минулого століття в країнах центральної та східної Європи відкрили ринки землі, річне зростання оренди склало майже 20%.

  За словами Сату Кахконен, директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України, ухвалення земельної реформи допоможе збільшити ВВП країни приблизно на 1,5% і розширити річний обсяг виробництва сільськогосподарської галузі на 15 млрд доларів.

  До того ж досвід сусідніх країн показує, що агрохолдингам набагато вигідніше орендувати землю, ніж купувати її. Як повідомляє VoxUkraine, у Франції 75% угідь використовуються на правах оренди, а в Швеції в оренді перебуває близько 40% землі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Xiaomi анонсував появу телефону для Xiaomi анонсував появу телефону для "мажорів"
Китайський виробник Xiaomi почав продаж свого найпотужнішого смартфону Mi Mix 3 у форм-факторі слайдера.
Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми