Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Що потрібно знати при продажі житла

 • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Адвокат розповів про те, як формуються податки на продаж нерухомості.

  9108_383594695.jpg (39.71 Kb)


  У 2017 році на законодавчому рівні в питаннях оподаткування операцій з продажу фізичними особами власного нерухомого майна не відбулося ніяких змін. Податковим кодексом, як і раніше, передбачено, що в разі реалізації нерухомості, яка знаходиться у власності понад три роки поспіль, такий продаж здійснюється не частіше одного разу протягом календарного року, фізична особа звільняється від податку на доходи, отримані від такої операції, і сплаті підлягає лише 1,5% військового збору від оціночної вартості нерухомого майна.

  Якщо реалізація нерухомості здійснюється частіше, ніж один раз на рік, або ж таке майно перебуває у власності фізичної особи менше трьох років поспіль, то законодавством встановлено розмір ставки податку від продажу на рівні 5%. Крім того, як і в першому випадку, сплаті підлягає 1,5% військового збору.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес визначив курс гривні на 2017 рік

  У той же час особам, які здійснюють реалізацію нерухомості більше трьох разів протягом календарного року, слід звернути увагу на те, що останнім часом податкові органи вважають такі операції підприємницькою діяльністю. Тобто людині в даному випадку потрібно реєструватися в якості фізичної особи-підприємця та, власне, декларувати свої витрати на придбання такого нерухомого майна, а також сплатити податок з доходів, передбачений Податковим кодексом. Станом на 1 січня 2017 року його становить 18%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Xiaomi анонсував появу телефону для Xiaomi анонсував появу телефону для "мажорів"
Китайський виробник Xiaomi почав продаж свого найпотужнішого смартфону Mi Mix 3 у форм-факторі слайдера.
Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми