Нерухомість та земля, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Кабмін змінив порядок реєстрації прав власності на землю

 • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: земля

  Кабінет міністрів України вніс зміни в порядок реєстрації прав власності на землю.

  0102_120930.jpg (60.62 Kb)


  Відповідну постанову схвалено на засіданні уряду 6 грудня.

  Документ, зокрема, передбачає, що державний реєстратор в процесі формування заяви про реєстрацію ділянки в режимі реального часу повинен перевірити наявність і відповідність кадастрового номера земельної ділянки в Державному земельному кадастрі. При цьому відсутність такої інформації в держземкадастр зробить технічно неможливим подальші дії і призведе до відмови в держреєстрації.
  Постанова також закріплює правові механізми перевірки наявності майнових прав на земельні ділянки, зареєстровані до 2013 року, що в перспективі має дозволити уникнути існування "подвійного оренди".

  Згідно з постановою, держреєстрація прав власності на земельну ділянку, зареєстрований до 1 січня 2013 року, здійснюється за наявності відомостей про цю ділянку в держземкадастр.

  Крім того, визначаються способи виправлення технічних помилок у разі виявлення держреєстратором неточної або неповної інформації про власника земельної ділянки. В цьому випадку держреєстратор повинен направити в держземкадастр онлайн-повідомлення з інформацією про відсутніх даних і на підставі цього кадастровий реєстратор вносить необхідні виправлення.

  Щоб уникнути зловживань в сфері держреєстрації нерухомості вдосконалюється процедура встановлення особи і перевірка його дієздатності під час реєстраційних дій.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін підвищить "мінімалку" на 500 гривень у 2018

  Крім того, розширюються можливості ідентифікації особи з метою отримання інформації з Держреєстру речових прав на нерухоме майно шляхом застосування мобільного електронного цифрового підпису Mobile ID або іншого засобу, що дає можливість однозначно ідентифікувати особу.

  При цьому продовжується розпорядження Кабміну про інформування власників і орендарів земель про будь-які реєстраційні дії з їх ділянками.

  У зв'язку з необхідністю доопрацювання програмного забезпечення Держреєстру речових прав на нерухоме майно та Держземкадастру вступ в силу окремих положень зазначеної постанови перенесено до 1 березня 2018 року.

  Кабінет міністрів очікує, що прийняття постанови зменшить факти прояву рейдерства, сприятиме посиленню захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок та вдосконалення законодавства в сфері земельних відносин та держреєстрації.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми