Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Ціни на житло в Україні почали падати

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нерухомість, квартири

  За даними Нацбанку, ціни на житло в Україні продовжують падати і вже наблизилися до критично низького рівня. Деякі забудовники вже продають квадратні метри практично за собівартістю.

  3185_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  За даними НБУ, собівартість будівництва, прорахована Міністерством регіонального розвитку на 2017 рік, становить 12 Ціна: 128 грн. У наступному році вона складе 14 340 грн / кв. м. У той же час у вересні можна було купити квартиру в столиці по 14 500 грн за квадратний метр. І передумов для підвищення цін поки немає.

  Падіння цін в НБУ пояснюють тим, що пропозиція квартир зростає, причому високими темпами, а попит на них залишається низьким, як і платоспроможність українців.

  Так, з січня по вересень 2017 року Україна введено в експлуатацію на 35% більше житла, ніж за аналогічний період минулого року (4 млн кв. М). У тому числі в Києві за I півріччя 2017 го побудовано в 4 рази більше квартир, ніж за шість місяців 2016- го. За 9 місяців 2017 го на столичний ринок виставлено 40 тисяч нових квартир.

  Але покупців на них немає. У тому числі тому, що люди не поспішають брати кредити в банках. Хтось - через низькі доходи, хтось - тому що не бажає ризикувати, враховуючи нестабільну економічну ситуацію в країні. З січня по вересень цього року люди взяли іпотечних кредитів тільки на 963 млн грн. Тобто, за кредитні кошти куплено трохи більше тисячі квартир. У масштабах всієї України це мізер.

  З цієї причини ціни на житло знижуються. Так, за станом на вересень 2017 року, в нових будинках (на первинному ринку) вони знизилися на 11% в доларовому еквіваленті або на 16% в еквіваленті євро - в порівнянні з вереснем 2016 го. У столиці падіння цін мінімальне: в Києві квартири втратили в ціні за рік всього 1%. А ось в регіонах зниження цін набагато серйозніше, навіть у великих облцентрах: у Львові - 4%, в Одесі - 5% і т.д.

  Будівельники вже йдуть на всілякі хитрощі, щоб заманити клієнтів. Один з улюблених способів - зменшення метражу. Сьогодні і так 53% житла, що будується - це однокімнатні квартири. Але якщо в минулому році середня площа однієї квартири в новобудові (з будь-якою кількістю кімнат) становила 65,8 кв. м, то в нинішньому - усього 62,7 кв. м.

  Надлишок житла поки не створює системних загроз для фінансової стабільності. Але зростають ризики окремих забудовників і банків, які видають їм кредити, попереджає Нацбанк.

  Президент Асоціації фахівців з нерухомості України Юрій Піта вважає, що дані НБУ про падіння цін на ринку нерухомості дещо перебільшені.

  "За нашими даними, зниження за рік на первинному ринку склало близько 5-6% в доларовому еквіваленті. Хоча напевно сказати складно, адже в нас до сих пір немає єдиного реєстру щодо первинного ринку", - говорить він.

  Що стосується цровня цін, то, за словами Юрія Піти, у багатьох регіонах нерухомість вже давно продається нижче тієї ціни, яку Нацбанк назвав "рівнем собівартості".

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дано глобальний прогноз по курсу гривні на 2018 рік

   "Мінрегіонбуд виводить рекомендовану ціну для всієї України. Але вже зараз є пропозиції набагато нижче цієї ціни. І по 9000, і по 8000 гривень за квадратний метр. Навіть в Київській області є такі ціни. Адже витрати забудовників неоднакові в різних регіонах. У Києві - витрати і ціни вище, в інших регіонах - набагато нижче витрати на документацію, на землю і т.д. Тому і ціни на квадратні метри нижче ", - аргументує глава АФНУ.

  Незалежний експерт із нерухомості Ярослав Цуканов підтверджує, що ціни на нерухомість у всіх регіонах України "мають стійку тенденцію до падіння". Причому він згоден з тією цифрою, яку називає НБУ:

  "Ми досить стійко падаємо щороку. У Києві в цьому році було падіння 10% в доларовому еквіваленті, по Україні - приблизно так само, плюс-мінус кілька відсотків. Що на первинному, що на вторинному ринку. І передумов для підвищення цін сьогодні немає ніяких. Більш того, в цьому році ринок, як не дивно, впав навіть у гривневому еквіваленті. Вперше просів приблизно на 6% ".

  За даними Ярослава Цуканова, первинний ринок дійсно дуже перенасичений житлом, що будується.

  "У нас немає єдиного реєстру первинної нерухомості. Але за різними оцінками, пропозиція на первинному ринку перевищує попит в 10-20 разів. Я вважаю, це результат безграмотної політики в цій сфері. Не потрібно було створювати багаторазового перевищення пропозиції над попитом, видавати дозволи на нове будівництво. При такій ситуації забудовникам, звичайно, доведеться працювати на нульовому рівні рентабельності, щоб продати свої об'єкти. Але все одно швидко не вийде цього зробити, тому що попит дуже низький ", - вважає Цуканов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми