Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

В Україні побільшало нерозпроданих квартир в новобудовах

  • Джерело: naglyad.org.  → Ключові теги: будівництво, нерухомість

    В кінці жовтня Світовий банк оприлюднив нові результати міжнародного авторитетного рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business. За його підсумками, Україна піднялася на 4 позиції і зайняла 76 місце серед 190 країн світу, а за показником «отримання дозволів на будівництво» рекордно поліпшила свої позиції і потрапила до топ-40 країн.

    3763_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Виходячи з аналітики Центру громадського моніторингу та контролю, останній великий будівельний «бум» в Україні припав на 2011 рік, коли держава готувалася до проведення чемпіонату з футболу «Євро-2012».

    Потім темпи будівництва пішли на спад, невеликий стабільний приріст в 3,5-10% щорічно зберігався тільки в житловому секторі.

    Однак в 2016 році Державна служба статистики України вперше за чотири роки зафіксувала зростання обсягів будівельних робіт у всіх сегментах будівництва. Це явище спостерігається і в цьому році.

    Загальний приріст за 10 місяців 2017 року склав 23%, зокрема зведення житлових будинків збільшилося на 13%, нежитлових – на 27%. Будівництво інженерних споруд зросло майже на третину – 28%. У грошовому еквіваленті загальний обсяг робіт склав 73,5 млрд грн.

    Сплеск будівельної активності позначився на вартості квадратних метрів. За словами президента Союзу фахівців з нерухомого майна України Віктора Несіна, цього року на столичному первинному ринку житла можна було придбати квартиру за ціною 500-600 дол. за кв. м і навіть дешевше. Ця ситуація грає на руку споживачам, втім, невигідна забудовникам. За підрахунками ріелторів, пропозиція в найбільших містах України, в тому числі і в столиці, перевищує попит в десятки разів.

    «При будівництві 200 квартир вдається продати за рік тільки 10. Тому в найближчі два-три роки ми побачимо безліч заморожених будівельних об’єктів», – припускає експерт з питань нерухомості Ярослав Цуканов.

    Серед негативних тенденцій фахівці також називають хаотичну забудову населених пунктів. Сучасні будівельники часто нехтують генеральними містобудівними планами і необхідністю розвивати прилеглу інфраструктуру, а також нерідко знищують зелені зони і погіршують архітектурне обличчя міст.

    1896_821ac702e7e837c5509b22d29c3684d3.png (914.9 Kb)



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми