Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

В Україні побільшало нерозпроданих квартир в новобудовах

  • Джерело: naglyad.org.  → Ключові теги: будівництво, нерухомість

    В кінці жовтня Світовий банк оприлюднив нові результати міжнародного авторитетного рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business. За його підсумками, Україна піднялася на 4 позиції і зайняла 76 місце серед 190 країн світу, а за показником «отримання дозволів на будівництво» рекордно поліпшила свої позиції і потрапила до топ-40 країн.

    3763_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Виходячи з аналітики Центру громадського моніторингу та контролю, останній великий будівельний «бум» в Україні припав на 2011 рік, коли держава готувалася до проведення чемпіонату з футболу «Євро-2012».

    Потім темпи будівництва пішли на спад, невеликий стабільний приріст в 3,5-10% щорічно зберігався тільки в житловому секторі.

    Однак в 2016 році Державна служба статистики України вперше за чотири роки зафіксувала зростання обсягів будівельних робіт у всіх сегментах будівництва. Це явище спостерігається і в цьому році.

    Загальний приріст за 10 місяців 2017 року склав 23%, зокрема зведення житлових будинків збільшилося на 13%, нежитлових – на 27%. Будівництво інженерних споруд зросло майже на третину – 28%. У грошовому еквіваленті загальний обсяг робіт склав 73,5 млрд грн.

    Сплеск будівельної активності позначився на вартості квадратних метрів. За словами президента Союзу фахівців з нерухомого майна України Віктора Несіна, цього року на столичному первинному ринку житла можна було придбати квартиру за ціною 500-600 дол. за кв. м і навіть дешевше. Ця ситуація грає на руку споживачам, втім, невигідна забудовникам. За підрахунками ріелторів, пропозиція в найбільших містах України, в тому числі і в столиці, перевищує попит в десятки разів.

    «При будівництві 200 квартир вдається продати за рік тільки 10. Тому в найближчі два-три роки ми побачимо безліч заморожених будівельних об’єктів», – припускає експерт з питань нерухомості Ярослав Цуканов.

    Серед негативних тенденцій фахівці також називають хаотичну забудову населених пунктів. Сучасні будівельники часто нехтують генеральними містобудівними планами і необхідністю розвивати прилеглу інфраструктуру, а також нерідко знищують зелені зони і погіршують архітектурне обличчя міст.

    1896_821ac702e7e837c5509b22d29c3684d3.png (914.9 Kb)



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми