Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

У Києві "завмер" ринок нерухомості

 • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  У 2017 році в Києві продано 2350 квартир на первинному ринку і 3210 - на вторинному, повідомили в ARPA Real Estate. У 2016 році було укладено 4515 і 4960 договорів про продаж відповідно.

  8450_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  У минулому році будівельна галузь показала найгірші результати за останні п'ять років. Експерти вважають, що ринок досяг дна, і не очікують істотних змін в найближчому майбутньому.

  Скорочення кількості угод в першу чергу спостерігається в новобудовах, будівництво яких почалося в 2017-м. Житло в будинках, які вводилися в експлуатацію в минулому році, з'явилося на ринку ще два-три роки тому, тому більша частина квартир в них розпродана.

  "Ще п'ять років тому квартири в новобудовах продавалися на етапі будівництва, - розповідає керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов. - Три роки тому не проданих після введення в експлуатацію квартир було близько 10%, сьогодні мова йде приблизно про 30%".

  Купівельна спроможність населення в гривні не змінилася, а в доларах скоротилася, говорить Артюхов.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна відновить закупівлі російського газу

  Фінансовими інструментами для покупки житла клієнти практично не користуються. Кредити на покупку нерухомості через високі іпотечних ставок - від 19 до 22% річних - і жорстких вимог до позичальників беруть не більше 5% покупців житла.

  Конкуренція на ринку нерухомості Києва посилюється. Даних за весь минулий рік ще немає. За підсумками 9 місяців, в столиці велися продажі в 268 об'єктах, що на 25% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, говориться в дослідженні City Development Solutions.

  Сумарно в столиці на 1 жовтня минулого року продавалося 66 000 квартир. Тобто при поточному обсязі угод продати все запропоноване на ринку житло можна за 28 років.

  Гроші в українські будівництва вкладають приватні інвестори, які не можуть вивести кошти за кордон, розповів директор великої девелоперської компанії.

  "Вони не можуть показати походження своїх капіталів, тому вкладають в найбільш динамічно розвивається сегмент нерухомості - житловий будівництво", - пояснює співрозмовник видання.

  "Всі, хто починають нові проекти, намагаються забезпечити їх фінансування на 100% і навіть більше з урахуванням виниклої по ходу розвитку проекту необхідності продавати під ключ, з ремонтом, - розповідає Артюхов. - Економіка будівництва більше залежить від інвесторів проекту, ніж від функції продажів".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми