Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Німецький досвід: що робити з "хрущовками" в Україні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: хрущовки, нерухомість

    На околиці Берліна житло економ-класу з бетонних блоків будувалося практично за тими ж проектами, що і в Україні, але після реконструкції виглядає зовсім інакше.

    18_2_hr.jpg (67.19 Kb)

    У 2018 році українські чиновники планують зайнятися утепленням хрущовок – за рахунок програми енергоэфективності і "теплих кредитів". Відзначимо, мова йде про спільне з громадянами фінансування. Кореспондент "Сегодня" розглянула хрущовки східного Берліна і дізналася, чим вони відрізняються від наших. Європейський досвід реконструкції старого житла - в сюжеті з циклу "Жити по-німецьки".

    Красиві, охайні і, на перший погляд, сучасні, будиночки – насправді аналог українських панельних хрущовок, – соціальне житло, побудоване за часів НДР, після Другої світової війни. Через великий попит на житло їх не знесли, зате капітально відремонтували.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо реальну зарплату українців у січні 2018 року

    У Східному Берліні таких споруд – безліч. Більшості з них перевалило за п'ятдесят років, і вони мало відрізнялися б від українських хрущовок, якби не капітальний ремонт: утеплення, нова покрівля, вбудовані ліфти, під'їзні двері зі скла і пластика.

    Архітектор за освітою, Олена Хешке працює в Берліні гідом. Каже, це житло за мірками німецької столиці досить скромне, але і дешеве, тому на нього є попит. До речі, мало не половина жителів Берліна знімає квартири.

    На околиці Берліна, в районі Марцан житло економ-класу з бетонних блоків будувалося практично за тими ж проектами, що і в Україні, але після реконструкції виглядає зовсім інакше: утеплені і пофарбовані в яскраві кольори фасади, а іноді навіть добудовані балкони або лоджії.

    А ще будинки прикрасили декоративними панелями. У деяких – зменшили кількість поверхів. Подбали і про внутрішнє убрання: великі євровікна, сучасні радіатори, дроти в пластикових коробах.

    Кардинально відрізняються від українських і двори: пішохідні доріжки вимощені тротуарною плиткою. Обов'язково – великий газон і доглянуті рослини. Самі німці запевняють, що справа – в культурі побуту. А на сусідів, які її дотримуються, смітять у дворі або виносить мотлох на свій балкон, відразу скаржаться в поліцію – за це в Німеччині передбачені чималі штрафи.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми