Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Німецький досвід: що робити з "хрущовками" в Україні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: хрущовки, нерухомість

    На околиці Берліна житло економ-класу з бетонних блоків будувалося практично за тими ж проектами, що і в Україні, але після реконструкції виглядає зовсім інакше.

    18_2_hr.jpg (67.19 Kb)

    У 2018 році українські чиновники планують зайнятися утепленням хрущовок – за рахунок програми енергоэфективності і "теплих кредитів". Відзначимо, мова йде про спільне з громадянами фінансування. Кореспондент "Сегодня" розглянула хрущовки східного Берліна і дізналася, чим вони відрізняються від наших. Європейський досвід реконструкції старого житла - в сюжеті з циклу "Жити по-німецьки".

    Красиві, охайні і, на перший погляд, сучасні, будиночки – насправді аналог українських панельних хрущовок, – соціальне житло, побудоване за часів НДР, після Другої світової війни. Через великий попит на житло їх не знесли, зате капітально відремонтували.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо реальну зарплату українців у січні 2018 року

    У Східному Берліні таких споруд – безліч. Більшості з них перевалило за п'ятдесят років, і вони мало відрізнялися б від українських хрущовок, якби не капітальний ремонт: утеплення, нова покрівля, вбудовані ліфти, під'їзні двері зі скла і пластика.

    Архітектор за освітою, Олена Хешке працює в Берліні гідом. Каже, це житло за мірками німецької столиці досить скромне, але і дешеве, тому на нього є попит. До речі, мало не половина жителів Берліна знімає квартири.

    На околиці Берліна, в районі Марцан житло економ-класу з бетонних блоків будувалося практично за тими ж проектами, що і в Україні, але після реконструкції виглядає зовсім інакше: утеплені і пофарбовані в яскраві кольори фасади, а іноді навіть добудовані балкони або лоджії.

    А ще будинки прикрасили декоративними панелями. У деяких – зменшили кількість поверхів. Подбали і про внутрішнє убрання: великі євровікна, сучасні радіатори, дроти в пластикових коробах.

    Кардинально відрізняються від українських і двори: пішохідні доріжки вимощені тротуарною плиткою. Обов'язково – великий газон і доглянуті рослини. Самі німці запевняють, що справа – в культурі побуту. А на сусідів, які її дотримуються, смітять у дворі або виносить мотлох на свій балкон, відразу скаржаться в поліцію – за це в Німеччині передбачені чималі штрафи.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми