Знімне житло по закінченню опалювального сезону може знову підскочити в ціні, зазначають експерти.
В Україні знову дорожчає оренда житла, і традиційно серед "лідерів" подорожчання – столиця і курортні регіони. Серед популярних – однокімнатні квартири і бюджетні варіанти. Скільки тепер доведеться віддавати за орендоване житло і як збити ціну – дізнавалися журналісти "Сегодня".
Анастасія Шульга приїхала до столиці на навчання і за 5 років встигла змінити 4 квартири. Зараз вона знімає кімнату і живе разом з господинею. Каже, що орендувати окрему, хоча б і однокімнатну квартиру для неї занадто дорого, адже доведеться віддавати щонайменше половину заробленого.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бензин знову подорожчає
При цьому житло після закінчення опалювального сезону може знову підскочити в ціні в середньому на 5-6%, а то і більше. В Україні за рік житло стало дорожче мінімум на 20%. Серед причин в асоціації ріелторів називають підвищення мінімальної зарплати.
Як зазначають аналітики ринку, майбутнім орендарям не варто розраховувати, що можна знайти житло з новим ремонтом нижче 9-10 тисяч гривень, та ще й біля метро або автобусної зупинки.
Як відомо, уряд збирається змінити правила оренди житла і вивести цей ринок з тіні. У Кабінеті міністрів готують законопроект, де пропишуть, як мешканці вселятимуться, отримуватимуть прописку і яким буде механізм виселення.
Все це вплине і на ціну знімання квартир, попереджають ріелтори. Зазначимо, наступне зростання вартості оренди відбудеться вже у вересні, прогнозують аналітики – саме тоді ціни підвищаться на 10-15% відсотків.
Нагадаємо, українські міста-мільйонники очолили світовий рейтинг співвідношення заробітної плати і цін на оренду житла. Українці, які проживають в мегаполісах, віддають за квартиру майже все зароблене.