Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Скільки коштує життя в Україні

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Середня вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату.

  0756_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  В Україні низькі зарплати, дороге житло і дешеві продукти. Незважаючи на те, що наша країна опинилася на третьому місці по дешевизні життя, тут є чимало спірних моментів.

  порівняв українські ціни на оренду житла, оплату комунальних послуг та інтернету, обід в ресторані, покупку продуктів і проїзд в транспорті з цінами в європейських країнах.

  Найдешевший інтернет і дорога оренда житлової площі
  Як повідомлялося недавно, Україна опинилася в трійці лідерів серед найдешевших країн світу згідно з дослідженням The Cost of Living Around the World 2018, яке засноване на індексі Numbeo. У рейтингу враховувалося багато різних факторів, серед яких була вартість оренди і покупки житла, абонемент в спортзал, оплата комунальних послуг, проїзд на міському транспорті, покупка продуктів і харчування в недорогих ресторанах.

  За підсумком, найдешевшими країнами виявився Пакистан, Єгипет і Україна. Так, за даними Numbeo, середня зарплата в Україні вийшла в районі 6827 грн (263 дол.), комунальні послуги з розрахунку на 80 кв. м. – 2389 грн (92,23 дол.), проїзд в транспорті – 5 грн (0,19 дол.), оренда однокімнатної квартири – 8 253 грн (318 дол.) на місяць. Середня ціна на блюдо в недорогому закладі виявилася всього 100 грн (3,8 дол.), а ціна на капучино – 23 грн (0,88 дол.).

  Ми порівняли вартість базових послуг і речей в Україні та країнах Європи, і виявилося, що майже всюди вартість життя на 150% більше, ніж в нашій країні.

  Так, наприклад, чашка капучіно в Польщі обійдеться в 2,3 дол., блюдо в ресторані – 5,9 дол., проїзд в транспорті – 1 дол., за комунальні послуги доведеться заплатити 184,8 дол., а за оренду однушки – 534 дол. У той же час, середня зарплата там досягає 971 дол.

  Найбільша різниця вийшла зі Швецією і Францією. У Франції вартість життя на 196,96% перевищує українські показники. Середня зарплата там становить 2 350 доларів, оренда однокімнатної квартири ближче до центру міста – 834 дол., оплата комунальних послуг – 165 дол., проїзд в транспорті – 1,98 дол. Пообідати в ресторані там можна в середньому за 14,84 дол., а чашка капучіно буде коштувати 3,26.

  Зі Швецією теж істотна різниця – в 184%. Середній заробіток там становить 2613 доларів, оренда квартири буде коштувати 909 дол., а от комунальні послуги тут навіть дешевше, ніж в Україні – 78,4 долара. Одне блюдо в ресторані коштує близько 12 дол., а чашка капучіно аж 4,11 дол.

  Цікаво відзначити, що в Україні дуже дешевий інтернет. Якщо в Німеччині за місяць користування безлімітним інтернетом потрібно віддати більше 34 доларів, в Греції – 31 долар, в Польщі – 14,8, то в Україні користування інтернетом коштує всього 4,19 доларів на місяць.

  Незважаючи на те, що Україна виявилася однією з найдешевших країн, у нас дуже дорога оренда житла; до того ж, вона набагато вище середньої зарплати. Якщо українці в середньому заробляють 263 долара на місяць, то за оренду однушки потрібно віддати 318 доларів. В інших країнах таких невідповідностей немає. Наприклад, Єгипет і Пакистан опинилися на першому і другому місці по дешевизні, але в Єгипті середня зарплата 161 дол., а оренда квартири – 155 доларів. У Пакистані все трохи краще, зарплата тут досягає 252 доларів, а орендувати житло можна за 138 доларів на місяць.
  Ціни на продукти в Україні нижче, ніж в сусідніх країнах
  Купити продукти в Україні теж набагато дешевше, ніж за кордоном. Наприклад, хліб у нас коштує близько 0,3 дол., літр молока - 0,73 долара, а кілограм курячого філе - 2,96 долара. Хліб найдорожче коштує в Чехії - 2,44 долара, у Франції - 1,69 дол., в Німеччині - 1,41 дол., а в Італії - 1,85 дол.

  М'ясо найдорожче виявилося у Франції – 11,98 долара, трохи дешевше в Чехії та Італії – близько 10 доларів, в Швеції всього 6,76 дол., а в Греції і Німеччини ціни схожі – близько 8 доларів.

  Що стосується молока, тут особливої різниці між цінами в Німеччині, Греції, Італії та Польщі немає – так, в Польщі літр молока коштує 0,7 дол., а в Швеції – 0,85 дол.

  До слова, експерти відзначили, що виявитися лідером в такому рейтингу – не найкращі показники. Правда, в розрахунках можливі маніпуляції, вважають економісти, тому що вони проводяться в доларах, а гривня останнім часом сильно впала.

  Борис Кушнірук, керівник Українського експертно-аналітичної ради, розповів в коментарі сайту "Сегодня", що рейтинг не відображає реального стану речей, тому що всі розрахунки проводяться в доларах, а останнім часом спостерігалася істотна девальвація гривні.
  "Рассчитывают этот показатель в долларах, и получается, что для многих иностранцев, у которых европейские или американские зарплаты, расходы в Украине на все получаются очень низкими. Хотя мы и расходы осуществляем в гривнях, и доходы получаем в гривнях. Для иностранца это недорого, а для украинца – не так дешево", – поясняет специфику расчетов Кушнирук.

  Схожу думку висловив і Андрій Новак, голова Комітету економістів України. Він нагадує, що через стрибок долара і знецінення гривні наша країна і виявилася в лідерах рейтингу найдешевших для життя, що означає низький рівень доходів населення.
  "Причина того, что Украина оказалась в тройке самых дешевых стран мира – это долларовый эквивалент, который у нас очень изменился после чрезвычайно глубокой девальвации гривни. Именно поэтому в долларовом эквиваленте, в Украине сейчас что цены, что доходы выглядят одними из самых низких в мире, в частности в Европе.

  С одной стороны, это плохая характеристика для страны – то, что что она является одной из самых дешевых, ведь это значит, что в стране один из самых низких уровней доходов населения", – подытожил Новак.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми