Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Податки на нерухомість зростуть вдвічі

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: податки, нерухомість

  Незабаром мільйони українців отримають платіжки з сумами податків за нерухомість. Платити потрібно за 2017-й рік. І чим більше квартира або будинок, тим на більшу суму потрібно поповнити місцевий бюджет. Максимальна податкова ставка в цьому році становить 1,5% мінімальної зарплати за кожен "зайвий" квадратний метр житла.

  9862_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Розібрався, як порахують податок на нерухомість і кому доведеться заплатити.

  За що платити податок і як порахують

  У 2017-му місцеві бюджети за рахунок податку на нерухомість поповнилися на 2,4 млрд грн, говориться в даних Державної фіскальної служби. Цього року зібрана сума повинна значно зрости. Справа в тому, що податок прив'язаний до розміру мінімальної зарплати - за кожен "зайвий" квадратний метр потрібно заплатити частину від мінімалки. А вона виросла в два рази. У минулому році платили до 3% за квадрат житлоплощі, в цьому році - до 1,5%.

  В рамках децентралізації місцева влада отримали не тільки більше грошей, але і більше повноважень. Міські ради можуть самі встановлювати податкову ставку і "норму" по площі. Єдина умова - максимальний податок у 2018-му не повинен перевищувати 1,5% мінімалки, а "зайвою" не може вважатися площа квартири до 60 кв. м і будинки до 120 кв. м.

  Для прикладу, припустимо, що міська рада і в цьому, і в минулому році встановив ставку в 1% мінімалки. І стягувати податок вирішили з усіх квартир, площа яких - від 60 кв.м. Так, за квартиру площею 90 кв. м в минулому році довелося б заплатити 413 грн (1 січня 2016- го мінімалка була на рівні 1378 грн), а вже в цьому році - 960 грн (1 січня 2017 го мінімалка склала 3200 грн).

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПФ перерахував пенсії військовим

  З одного боку, максимальні податкові ставки скоротили, а ось номінально платити доводиться більше. Правда, варто також враховувати, що в деяких містах в минулому році платили за ставкою в 3% (максимальна), а в цьому році можуть заплатити вже за ставкою в не більше 1,5%. У такому випадку за квартиру площею 90 кв. м і при "нормі" в 60 в 2017-м платили 1240 грн, а в цьому році заплатять вже 1440 грн. Тобто в такому разі податкові відрахування також виростуть, але вже не в два рази.

  Крім самого податку, є ще разова виплата "за розкіш". Якщо квартира площею більше 300 кв. м, додатково доведеться поповнити бюджет на 25 тис. грн. Таку ж суму доведеться заплатити за будинок площею від 500 кв. м. Крім того, для "розкішної" нерухомості (300 кв.м квартира і 600 кв. м будинок) не використовують податкову пільгу. Тобто платити доведеться не тільки за різницю між "нормою" і реальної площею, а за кожен метр житла. До слова, обкладається податками не тільки житлова, а й будь-яка інша нерухомість, в тому числі прибудови до будинку (сараї). Правда більшості місцевих рад прийняли рішення для сараїв встановити податкову ставку в розмірі 0%.

  Коли потрібно заплатити і як покарають порушників
  Підстава для сплати податку - квитанція-повідомлення. Вона прийде за місцем реєстрації до 1 липня. Причому, як роз'яснили на "гарячій лінії" Державної фіскальної служби, якщо попередні три роки квитанція не приходила, то податок можуть нарахувати відразу за три роки.

  Податок потрібно заплатити протягом двох місяців з моменту, як прийшла квитанція. Якщо запізнитися, то доведеться заплатити штраф. "Згідно з 266 ст. Податкового кодексу податкове зобов'язання може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 днів. Тобто трьох років", - пояснили фіскали. Якщо затримати платіж до 30 днів - штраф 10%, від 30 днів - штраф 20%. Якщо ж українець ігнорує повідомлення і відмовляється платити, майно, на яке нараховують податок, можуть заарештувати.

  Українцям, які живуть у великих будинках або квартирах, але при цьому не отримали сповіщення, краще самим звернутися до місцевого підрозділу ДФС уточнити, скільки і коли їм потрібно заплатити. Згідно із законом, якщо повідомлення не змогли вручити особисто, то воно вважається врученим з дня, яке вказала поштова служба.

  "Якщо поштова служба не може вручити податкове повідомлення через те, що платник не має за місцем реєстрації або він відмовився прийняти повідомлення, податкове повідомлення вважається врученим з дня, який поштова служба вказала в повідомленні про вручення", - пояснюють в ДФС.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми