Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Забудовники манять українців дешевими квартирами

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: нерухомість, квартири

    В Україні продовжує зростати собівартість будівництва. Через стрибок курсу долара, подорожчання будматеріалів і збільшення зарплатного фонду. Водночас деякі забудовники заманюють покупців дешевими квартирами. Пропонують за квадратний метр заплатити 10, а не як інші - 12 тис. грн.

    9862_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    "Щоб здешевити собівартість будівництва, забудовники часто замінюють будматеріали більш дешевими аналогами. Так, для утеплення використовують не мінеральну вату, як передбачено за технологією, а пінопласт. Тоді будівля стає не тільки більш холодною, а й небезпечною. Під час пожежі пінопласт дуже швидко горить", - каже урбаніст Григорій Мельничук.

    Будівельники експериментують з матеріалом для зведення стін.

    "Найбільшою популярністю користуються керамічні або газобетонні блоки. Якщо ціна газоблоків варіюється від 1260 до 1300 гривень за кубометр. То керамоблоки коштують дорожче - в середньому 1750 гривень за кубометр. Щоправда вони виготовлені з натурального матеріалу, який на 100% стійкий до спалаху, має низьке водопоглинання і хорошу паропроникність", - говорить директор з розвитку компанії Novbud В'ячеслав Павлов.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПФ перерахував пенсії військовим

    Він наголосив, що забудовники часто економлять на гідроізоляції. Результатом чого може бути затікання покрівель і цокольних поверхів. Крім того, енергоефективність будинку залежить від кількості камер у віконному профілі, кількості склопакетів, якості фурнітури. Якщо необхідних норм не буде дотримано, українцям доведеться переплачувати за газ взимку.

    Інший поширений спосіб заощадити - по-максимуму зменшити житловий простір.

    "Наприклад, часто збільшують кількість квартир на сходовому майданчику. Особливо, в будинках економ-класу. Є випадки, коли на одному поверсі розміщують по 10 квартир. Метражі самих апартаментів при цьому не змінюються, але планування складається так, щоб економити місце", - каже глава агентства "Евро-рейтинг" Григорій Перерва.

    Часто у будинку з великою кількістю квартир будують лише один ліфт. У години пік мешканцям доводиться вистоювати чергу до нього.

    "До 15-20% економії на об'єкті дає інфраструктура. Так, у деяких новобудовах немає не просто підземного паркінгу, а достатньої кількості паркомісць. Парковки нерідко облаштовують біля дитячих майданчиків. Тоді двір перетворюється в проїжджу частину", - пояснює Григорій Мельничук.

    Для будівництва школи в середньому потрібно від 1 га землі, дитячого садка на 150-200 місць - близько 0,5 га. При цьому територія в 1 га дозволяє звести 25-поверховий будинок на 350-400 квартир. Це приблизно відповідає 25 тис. кв м житлової площі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми