Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Які запитання необхідно задавати орендодавцю

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: оренда

  Краще поставити орендодавцеві максимум питань, ніж потім.

  0960_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

  Перш ніж орендувати квартиру, варто відразу вирішити всі питання. Інакше, після підписання договору, орендар може виявитися в невигідному положенні.

  Які питання слід задавати орендодавцю житла.

  Варто поцікавитися у орендодавця, здавалося чи житло раніше і чому з'їхали попередні орендарі – радить Платон Даниленко, партнер юридичної фірми "Експатпро"

  Дізнатися, чи є заборгованість по комуналці і як потрібно буде платити за рахунками: за лічильниками або за нормативом. Можна попросити останні квитанції, щоб подивитися, чи є заборгованість. Щоб борги не лягли на гаманець орендаря, в договорі потрібно прописати поточні показання лічильників.

  Варто запитати, чи можливо зареєструвати місце проживання в установленому законом порядку, і не чи зареєстровані за цією адресою юрособи.

  "Обов'язково потрібно узгодити порядок розірвання договору і прописати обов'язок власника повідомити про припинення договору за тривалий термін до моменту, коли орендарі повинні фактично звільнити приміщення", – говорить юрист.

  Якщо квартира має кілька власників, потрібно отримати згоду від кожного з них. Адже може виявитися, наприклад, що один з них вирішив передати житло в оренду, а інші взагалі про це нічого не знали, зазначає старший партнер адвокатського бюро "Дроздова і партнери" Михайло Гончаров.

  "Якщо є недоліки в роботі побутової техніки, наявність зламаною техніки або приладів, пошкоджень на меблях або іншому оформленні квартири, вимагайте від орендодавця вказати про це в окремому акті прийому-передачі житла. І нехай цей акт буде зафіксований в договорі як його невід'ємний додаток. Знову ж таки, ви не будете відповідати за ті пошкодження майна власника житла, які не завдавали. Тим більше, згідно зі статтею 815 Цивільного кодексу України, саме в обов'язки наймача належить збереження житла в належному стані ", – додає адвокат.

  Потім можна складати договір. Тільки після підписання угоди орендар сплачує оренду та послуги посередників. У договорі потрібно вирішити якомога більше питань, щоб не було проблем у майбутньому.
  Основні пункти в договорі оренди:

  Що здається, адреса
  Хто здає (ПІБ, його паспортні дані та ідентифікаційний код).
  Документи, що підтверджують право власності.
  На який термін укладається договір оренди.
  За який період власник повинен попередити орендаря про звільнення житла. В яких випадках розривається договір оренди, і що повинні сторони відшкодувати один одному.
  Розмір орендної плати.
  Хто робить дрібний ремонт.
  Яка сума передавалася в момент підписання договору оренди.
  Яка техніка і меблі є в квартирі / будинку.
  Показання лічильників на комунальні послуги. Які комунальні оплачує орендар.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми