Ріелтори пояснили, за скільки тепер можна орендувати житло в столиці.
У Києві подорожчала оренда квартир, при чому найбільше підскочили в ціні бюджетні варіанти – майже на чверть. Ще недавно зняти однокімнатну можна було за 4-4,5 тис. грн. Тепер господарі просять від 5 тис. грн без урахування комунальних послуг.
Додатково доведеться сплатити завдаток в розмірі місячної оплати і комісійні ріелтору. В цілому за раз потрібно віддати не менше 13 тис. грн.
"Це або Борщагівка, або Троєщина, і стан – те, що ми називаємо" радянським ". Може бути взагалі без меблів, без техніки, або максимум пральна машина і плита. І мінімум меблів, навіть стільців, табуреток", – розповідає експерт з нерухомості Катерина Охріменко.
Поодинокі варіанти за 4 тис. грн трапляються. Однак ріелтори стверджують, що ці квартири непридатні для життя – з облізлими стінами, гнилими меблями, грибком і зламаною сантехнікою. Крім того, в мережі часто розміщають фейкові, нібито вигідні пропозиції – щоб "збити" ціну на ринку.
Цінові прогнози експертів невтішні - до осені оренда житла в Україні подорожчає ще на 10%. Однак в жовтні-листопаді попит спаде, тому зняти житло буде простіше.
Журналісти "Сегодня" під виглядом орендарів перевірили, яку квартиру пропонують зняти за 5 тис. грн на місяць. Виявилося, що це "хрущовка" в спальному районі. До найближчого метро – сім зупинок на маршрутці. Квартира без ремонту, вся техніка радянська, а меблям мінімум півстоліття. Але торгуватися господарі не захотіли.
Квартира з ремонтом, сучасними меблями і побутовою технікою стане як мінімум на півтори тисячі дорожче.
"Щоб не відчувати себе ущемленим, це буде від 6,5 до 8,5 тис. грн. І це без комуналки. Власники кажуть:" Хочу отримати ось стільки, на вас лягає комуналка за опалення, лічильники і так далі ", – розповідає експерт з нерухомості Володимир Романов.
За такі ж гроші можна зняти і бюджетну двокімнатну квартиру. Тому люди стали частіше кооперуватися – знімати великі квартири, наприклад на кілька сімей. Або взагалі орендувати кімнати у господаря. Їх вартість – від 3 тис. грн на місяць.
Інший варіант – житло в передмісті. Правда, виграти можна тільки на якості, а не на вартості. При цьому щонайменше тисячу гривень на місяць доведеться викласти за проїзд.
Нагадаємо, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробляє законопроект, який дозволить вивести ринок оренди житла з тіні. Документ має врегулювати питання формування фонду орендних будинків, джерела фінансування та умови їх будівництва, а також управління такими будинками і умови найму.