Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Оренда столичного житла різко подорожчала

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: оренда

    Ріелтори пояснили, за скільки тепер можна орендувати житло в столиці.

    3029_2_hr.jpg (67.19 Kb)

    У Києві подорожчала оренда квартир, при чому найбільше підскочили в ціні бюджетні варіанти – майже на чверть. Ще недавно зняти однокімнатну можна було за 4-4,5 тис. грн. Тепер господарі просять від 5 тис. грн без урахування комунальних послуг.

    Додатково доведеться сплатити завдаток в розмірі місячної оплати і комісійні ріелтору. В цілому за раз потрібно віддати не менше 13 тис. грн.

    "Це або Борщагівка, або Троєщина, і стан – те, що ми називаємо" радянським ". Може бути взагалі без меблів, без техніки, або максимум пральна машина і плита. І мінімум меблів, навіть стільців, табуреток", – розповідає експерт з нерухомості Катерина Охріменко.

    Поодинокі варіанти за 4 тис. грн трапляються. Однак ріелтори стверджують, що ці квартири непридатні для життя – з облізлими стінами, гнилими меблями, грибком і зламаною сантехнікою. Крім того, в мережі часто розміщають фейкові, нібито вигідні пропозиції – щоб "збити" ціну на ринку.

    Цінові прогнози експертів невтішні - до осені оренда житла в Україні подорожчає ще на 10%. Однак в жовтні-листопаді попит спаде, тому зняти житло буде простіше.

    Журналісти "Сегодня" під виглядом орендарів перевірили, яку квартиру пропонують зняти за 5 тис. грн на місяць. Виявилося, що це "хрущовка" в спальному районі. До найближчого метро – сім зупинок на маршрутці. Квартира без ремонту, вся техніка радянська, а меблям мінімум півстоліття. Але торгуватися господарі не захотіли.

    Квартира з ремонтом, сучасними меблями і побутовою технікою стане як мінімум на півтори тисячі дорожче.

    "Щоб не відчувати себе ущемленим, це буде від 6,5 до 8,5 тис. грн. І це без комуналки. Власники кажуть:" Хочу отримати ось стільки, на вас лягає комуналка за опалення, лічильники і так далі ", – розповідає експерт з нерухомості Володимир Романов.

    За такі ж гроші можна зняти і бюджетну двокімнатну квартиру. Тому люди стали частіше кооперуватися – знімати великі квартири, наприклад на кілька сімей. Або взагалі орендувати кімнати у господаря. Їх вартість – від 3 тис. грн на місяць.

    Інший варіант – житло в передмісті. Правда, виграти можна тільки на якості, а не на вартості. При цьому щонайменше тисячу гривень на місяць доведеться викласти за проїзд.

    Нагадаємо, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробляє законопроект, який дозволить вивести ринок оренди житла з тіні. Документ має врегулювати питання формування фонду орендних будинків, джерела фінансування та умови їх будівництва, а також управління такими будинками і умови найму.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми