Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Як правильно купити житло

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    Кожен українець у середньому купує житло раз у 25 років.

    5961_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Під час купівлі нерухомості можна натрапити на шахраїв, які підсунуть вам справжні, але не завжди законні документи. Таким чином, можете "законно" втратити гроші і не купити житло, пише finance.ua.

    "Основна мета шахраїв, які діють за підробленими паспортами та документами, обманним шляхом отримати завдаток і зникнути. Сума завдатку більше 2-5% від вартості об'єкта нерухомості, як правило, нічим, крім бажання незаконно заволодіти вашими грошима, не виправдана", - каже директор Харківського агентства нерухомості Олена Манжос.

    За її словами, щоб підготувати пакет документів для купівлі-продажу нерухомості потрібен час. Якщо вам вже пропонують їхати до нотаріуса і підписувати угоду, скоріше за все маєте справу з шахраями.

    "Перша ознака можливих проблем з документами на нерухомість або самою нерухомістю - низька, приваблива ціна під приводом терміновості угоди. Ажіотаж і поспіх створюють навмисне, щоб спонукати до термінової, необдуманої покупки дешевого, але проблемного житла", - наголошує експерт.

    Часто шахраї не хочуть здійснювати операцію через агентство нерухомості. Адже бояться перевірки історії об'єкта і документів компетентними фахівцями.

    "При самостійному пошуку та купівлі нерухомості не показуйте свій паспорт особам, які представляють продавця. Без ознайомлення не підписуйте ніяких договорів. Особливо якщо вас переконують, що це порожня формальність. Якщо представник продавця представився агентом, вимагайте посвідчення працівника фірми і перевірте дату видачі і термін закінчення дії посвідчення", - радить Олена Манжос.

    Вона наголошує, що завжди потрібно перевіряти факт існування агентства нерухомості і роботи там того, чи іншого співробітника. Адже частина вже звільнених агентів можуть прикриватися ім'ям відомої компанії.

    "У письмовому вигляді фіксуйте будь-які суттєві домовленості з продавцем: вартість об'єкта, терміни угоди, зняття з реєстрації осіб, які проживають, оплати заборгованостей по комуналці. Передавайте гроші продавцю тільки в спеціально відведеному для цього приміщенні під час оформлення договору купівлі продажу у нотаріуса. Якщо разом з квартирою або будинком продаються меблі чи техніка, відобразіть це додатковим договором", - підсумувала експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми