До кінця вересня оренда житла подорожчає на 10-15%. Так, у Києві ціни зростуть у середньому на 1 тис. грн на місяць.
"Торік скромну 1-кімнатну квартиру в столиці можна було знайти за 4 тисячі гривень. Сьогодні за неї просять 5 тисяч як мінімум. Квартира, яку у червні здавали за 7-8 тисяч гривень, у вересні коштуватиме 8-9 тисяч", - каже голова союзу фахівців із нерухомості Віктор Несін.
Головна причина подорожчання - зростання попиту. У Києві та інших великих містах житло активно орендують студенти.
"Найближчі півтора місяці - не найкращий період для пошуку нового житла. Якщо є можливість почекати - чекайте. Думаю, основний ажіотаж пройде за вересень. У жовтні вже все стабілізується", - радить Несін.
Щоб здати квартиру, орендодавець повинен надати документ про право власності на житло, паспорт і підписати договір оренди.
"Договір можна не завіряти у нотаріуса. Однак його краще підписувати при свідках. Важливо перевірити, щоб всі дані відповідали тому, що написано в паспорті. Найбільше суперечок виникає за двома причинами: передчасне виселення та псування майна. У документі потрібно чітко прописати, як вирішуються спірні питання, яким чином відбувається виселення", - пояснює юрист Олександр Плахотник.
У договорі обов'язково потрібно вказувати реквізити сторін, строки дії документа, розмір і строки оплати оренди, інформацію про орендовану нерухомість.
Фахівці стверджують, якщо у квартирі погіршилися умови, від власника можна вимагати зменшення орендної плати. Наприклад, відключили ліфт чи бойлер виявився несправним. Водночас, якщо орендарі пошкодили будь-яке майно у квартирі, їм доведеться компенсувати його вартість.