Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Великі штрафи за несплату податку на нерухомість

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нерухомість, ціни

  Українцям у 2019-му доведеться заплатити за квартиру площею 100 кв. м на 300 грн більше. Так, розмір податку на нерухомість прив'язаний до площі і мінімальної зарплати. У 2018-му кожен метр коштував 48 грн, а в цьому – 55,8 грн.

  2589_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Скільки українцям доведеться заплатити за свою нерухомість.

  податок на нерухомість платять власники квартир площею від 60 кв. м і будинків – від 120 кв. м;

  податок сплачується у відсотках від мінімальної зарплати;

  за несплату загрожує штраф і пеня;

  якщо повідомлення не прийшло, то платити все одно доведеться, але штрафувати не мають права;

  стягувати податок мають право за період останніх трьох років. Якщо квитанція не надходила два роки, на третій, можливо, доведеться заплатити одразу за весь період.

  Гроші підуть у місцевий бюджет, а платити потрібно за квитанцією
  Податковий кодекс визначає лише максимальний розмір ставки і мінімальний – площі. Так, з кожного квадрата заборонено стягувати більше 1,5% мінімалки, а платити потрібно тільки за ту площу, яка перевищує 60 квадратів для квартири і 120 – для будинку. Якщо є і будинок, і квартира – 180 кв. м.

  Наприклад, якщо ви живете в квартирі площею 89 кв. м, податок потрібно заплатити тільки за 29 квадратів (89-60). Місцева влада (податок поповнює бюджет населеного пункту) має право знизити ставку з 1,5% до будь-якої іншої цифри. Проте встановлювати вище 1,5% – не можна.

  Для прикладу: згідно з декларацією, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову належать три квартири загальною площею 786,8 кв. м. У 2018-му, за ставкою 1,5% (встановлена в Києві та більшості міст), він повинен був заплатити податок на нерухомість у розмірі 34,8 тис. грн. А в цьому році за таких самих умов заплатить уже 43,9 тис. грн.

  Якщо площа квартири становить більше 300 квадратів (як у випадку з міністром), додатково доведеться заплатити ще 25 тис. грн. Податок на нерухомість сплачується раз на рік. Крім того, у 2019-му потрібно заплатити за 2018-й. Тому розмір мінімальної заробітної плати враховується станом на 1 січня минулого року.

  На гарячій лінії ДФС, квитанції-повідомлення про те, що українець повинен заплатити податок, має прийти за адресою прописки. Такі квитанції приходять до 1 липня. Але якщо ви живете у великій (більше 60 квадратів) квартирі чи будинку (від 120 кв. м), а квитанцію не отримали, краще звернутися в місцеве відділення фіскальної служби. Можливо, квитанція загубилася в ящику чи її помилково не відправили.

  До речі, щороку майже мільйона українців отримують квитанції. До того ж, як зазначає юрист Олександр Плахотник, судячи з даних зборів, платять українці справно.

  "Дані за минулий рік ще збираються. Але, наприклад, у 2017-му зібрали приблизно 2,4 млрд грн. І це в той період, коли використовували заробітну плату станом на січень 2016-го, тобто 1378 грн. У цьому ж році збирати будуть за даними заробітної плати за січень 2018-го, тобто 3723 грн. Потрібно зробити поправку на зниження ставки, але загалом це мільярди гривень у місцеві бюджети", – пояснює юрист.

  Що робити, якщо не прийшла квитанція і як платити за півквартири
  У ДФС додають: якщо квартира значиться в реєстрі як один об'єкт, то її власники (наприклад, декілька родичів), можуть самі визначити, хто з них заплатить. Так, якщо квартира площею 140 кв. м. належить двом людям (подружжю), одна з них повинна заплатити податок із 80 кв. м.

  Зовсім інші правила діють, якщо квартира розділена в натурі. Наприклад, 70 кв. м належать одному власнику, а інша половина – другому. Тоді кожен із них зобов'язаний заплатити всього за 10 кв. м. Тобто податкова пільга (60 квадратів "вибачаються") діють для обох власників.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми