Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Великі штрафи за несплату податку на нерухомість

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нерухомість, ціни

  Українцям у 2019-му доведеться заплатити за квартиру площею 100 кв. м на 300 грн більше. Так, розмір податку на нерухомість прив'язаний до площі і мінімальної зарплати. У 2018-му кожен метр коштував 48 грн, а в цьому – 55,8 грн.

  2589_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Скільки українцям доведеться заплатити за свою нерухомість.

  податок на нерухомість платять власники квартир площею від 60 кв. м і будинків – від 120 кв. м;

  податок сплачується у відсотках від мінімальної зарплати;

  за несплату загрожує штраф і пеня;

  якщо повідомлення не прийшло, то платити все одно доведеться, але штрафувати не мають права;

  стягувати податок мають право за період останніх трьох років. Якщо квитанція не надходила два роки, на третій, можливо, доведеться заплатити одразу за весь період.

  Гроші підуть у місцевий бюджет, а платити потрібно за квитанцією
  Податковий кодекс визначає лише максимальний розмір ставки і мінімальний – площі. Так, з кожного квадрата заборонено стягувати більше 1,5% мінімалки, а платити потрібно тільки за ту площу, яка перевищує 60 квадратів для квартири і 120 – для будинку. Якщо є і будинок, і квартира – 180 кв. м.

  Наприклад, якщо ви живете в квартирі площею 89 кв. м, податок потрібно заплатити тільки за 29 квадратів (89-60). Місцева влада (податок поповнює бюджет населеного пункту) має право знизити ставку з 1,5% до будь-якої іншої цифри. Проте встановлювати вище 1,5% – не можна.

  Для прикладу: згідно з декларацією, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову належать три квартири загальною площею 786,8 кв. м. У 2018-му, за ставкою 1,5% (встановлена в Києві та більшості міст), він повинен був заплатити податок на нерухомість у розмірі 34,8 тис. грн. А в цьому році за таких самих умов заплатить уже 43,9 тис. грн.

  Якщо площа квартири становить більше 300 квадратів (як у випадку з міністром), додатково доведеться заплатити ще 25 тис. грн. Податок на нерухомість сплачується раз на рік. Крім того, у 2019-му потрібно заплатити за 2018-й. Тому розмір мінімальної заробітної плати враховується станом на 1 січня минулого року.

  На гарячій лінії ДФС, квитанції-повідомлення про те, що українець повинен заплатити податок, має прийти за адресою прописки. Такі квитанції приходять до 1 липня. Але якщо ви живете у великій (більше 60 квадратів) квартирі чи будинку (від 120 кв. м), а квитанцію не отримали, краще звернутися в місцеве відділення фіскальної служби. Можливо, квитанція загубилася в ящику чи її помилково не відправили.

  До речі, щороку майже мільйона українців отримують квитанції. До того ж, як зазначає юрист Олександр Плахотник, судячи з даних зборів, платять українці справно.

  "Дані за минулий рік ще збираються. Але, наприклад, у 2017-му зібрали приблизно 2,4 млрд грн. І це в той період, коли використовували заробітну плату станом на січень 2016-го, тобто 1378 грн. У цьому ж році збирати будуть за даними заробітної плати за січень 2018-го, тобто 3723 грн. Потрібно зробити поправку на зниження ставки, але загалом це мільярди гривень у місцеві бюджети", – пояснює юрист.

  Що робити, якщо не прийшла квитанція і як платити за півквартири
  У ДФС додають: якщо квартира значиться в реєстрі як один об'єкт, то її власники (наприклад, декілька родичів), можуть самі визначити, хто з них заплатить. Так, якщо квартира площею 140 кв. м. належить двом людям (подружжю), одна з них повинна заплатити податок із 80 кв. м.

  Зовсім інші правила діють, якщо квартира розділена в натурі. Наприклад, 70 кв. м належать одному власнику, а інша половина – другому. Тоді кожен із них зобов'язаний заплатити всього за 10 кв. м. Тобто податкова пільга (60 квадратів "вибачаються") діють для обох власників.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми