Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Великі штрафи за несплату податку на нерухомість

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нерухомість, ціни

    Українцям у 2019-му доведеться заплатити за квартиру площею 100 кв. м на 300 грн більше. Так, розмір податку на нерухомість прив'язаний до площі і мінімальної зарплати. У 2018-му кожен метр коштував 48 грн, а в цьому – 55,8 грн.

    2589_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Скільки українцям доведеться заплатити за свою нерухомість.

    податок на нерухомість платять власники квартир площею від 60 кв. м і будинків – від 120 кв. м;

    податок сплачується у відсотках від мінімальної зарплати;

    за несплату загрожує штраф і пеня;

    якщо повідомлення не прийшло, то платити все одно доведеться, але штрафувати не мають права;

    стягувати податок мають право за період останніх трьох років. Якщо квитанція не надходила два роки, на третій, можливо, доведеться заплатити одразу за весь період.

    Гроші підуть у місцевий бюджет, а платити потрібно за квитанцією
    Податковий кодекс визначає лише максимальний розмір ставки і мінімальний – площі. Так, з кожного квадрата заборонено стягувати більше 1,5% мінімалки, а платити потрібно тільки за ту площу, яка перевищує 60 квадратів для квартири і 120 – для будинку. Якщо є і будинок, і квартира – 180 кв. м.

    Наприклад, якщо ви живете в квартирі площею 89 кв. м, податок потрібно заплатити тільки за 29 квадратів (89-60). Місцева влада (податок поповнює бюджет населеного пункту) має право знизити ставку з 1,5% до будь-якої іншої цифри. Проте встановлювати вище 1,5% – не можна.

    Для прикладу: згідно з декларацією, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову належать три квартири загальною площею 786,8 кв. м. У 2018-му, за ставкою 1,5% (встановлена в Києві та більшості міст), він повинен був заплатити податок на нерухомість у розмірі 34,8 тис. грн. А в цьому році за таких самих умов заплатить уже 43,9 тис. грн.

    Якщо площа квартири становить більше 300 квадратів (як у випадку з міністром), додатково доведеться заплатити ще 25 тис. грн. Податок на нерухомість сплачується раз на рік. Крім того, у 2019-му потрібно заплатити за 2018-й. Тому розмір мінімальної заробітної плати враховується станом на 1 січня минулого року.

    На гарячій лінії ДФС, квитанції-повідомлення про те, що українець повинен заплатити податок, має прийти за адресою прописки. Такі квитанції приходять до 1 липня. Але якщо ви живете у великій (більше 60 квадратів) квартирі чи будинку (від 120 кв. м), а квитанцію не отримали, краще звернутися в місцеве відділення фіскальної служби. Можливо, квитанція загубилася в ящику чи її помилково не відправили.

    До речі, щороку майже мільйона українців отримують квитанції. До того ж, як зазначає юрист Олександр Плахотник, судячи з даних зборів, платять українці справно.

    "Дані за минулий рік ще збираються. Але, наприклад, у 2017-му зібрали приблизно 2,4 млрд грн. І це в той період, коли використовували заробітну плату станом на січень 2016-го, тобто 1378 грн. У цьому ж році збирати будуть за даними заробітної плати за січень 2018-го, тобто 3723 грн. Потрібно зробити поправку на зниження ставки, але загалом це мільярди гривень у місцеві бюджети", – пояснює юрист.

    Що робити, якщо не прийшла квитанція і як платити за півквартири
    У ДФС додають: якщо квартира значиться в реєстрі як один об'єкт, то її власники (наприклад, декілька родичів), можуть самі визначити, хто з них заплатить. Так, якщо квартира площею 140 кв. м. належить двом людям (подружжю), одна з них повинна заплатити податок із 80 кв. м.

    Зовсім інші правила діють, якщо квартира розділена в натурі. Наприклад, 70 кв. м належать одному власнику, а інша половина – другому. Тоді кожен із них зобов'язаний заплатити всього за 10 кв. м. Тобто податкова пільга (60 квадратів "вибачаються") діють для обох власників.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми