Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Оренда квартир: з'явилися нові шахрайські схеми

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: оренда, шахраї

    Крім традиційних схем обману, коли житло нібито здають за передоплатою, а потім у квартири не селять, останнім часом, зазначають експерти, на ринку також зустрічаються випадки здачі чужої нерухомості.

    1096_2_hr.jpg (67.19 Kb)

    Українці неуважно перевіряють документи, вірять на слово і в результаті втрачають свої гроші. Наприклад, кілька місяців тому, розповідає Максим Бабуряк, до нього звернулася киянка, яка зняла вже продану квартиру.

    "Поселилась, заплатила за житло. Квартира була порожньою практично. З документи нібито все гаразд. Минув час, і тут до неї з'явилися справжні власники. Квартиру купили на аукціоні, вона з 2008 року була в іпотеці, яку не платили. Каже, плакала всю ніч. гроші за перший і останній місяці віддала. Шахрайка, що здала житло, яке у неї банк забрав, зрозуміло, гроші не повернула", — розповідає Бабуряк.

    Експерт у сфері нерухомості Марина Багрова підготувала основні рекомендації про те, як "врятуватися" від хитрощів шахраїв.

    Перевірити, кому належить квартира. Для цього треба вимагати у власника документи, що підтверджують право власності, а також виписку про кількість зареєстрованих осіб.

    "Бажано через сусідів, знайомих, ріелторів або за допомогою інтернету дізнатися якомога більше про орендовану квартиру та її власників. Адже одна з найпоширеніших шахрайських схем з боку орендодавців — здавання нерухомості особою, яка не має права на розпорядження житлом, без згоди власника та інших людей, у яких є законне право користуватися або розпоряджатися квартирою", — зазначає експерт.

    Що стосується договору оренди, то, як правило, він складається у довільній формі і потім роздруковується у двох примірниках разом із додатками. Після підписання документа один його примірник разом із додатками залишається в орендаря, інший, відповідно, в орендодавця.

    У договорі вказуються лише загальні умови оренди, сума оплати, термін розрахунку. У додатках описується все майно, яке є в квартирі, показання лічильників. Бажано також оформити ще кілька документів: акт про передачу грошей (застави), акт, що описує факт передачі ключів, графік платежів тощо.

    Важливо пам'ятати, що після здійснення юридично значимих дій (передача плати за оренду, вселення, відвідування та інше) орендар і господар квартири мають зафіксувати це своїми підписами у відповідних актах", — нагадує Багрова.

    Якщо є сумніви, чи дійсно квартира належить тому, хто її здає, заздалегідь можна зробити виписку з реєстру майнових прав. У документі буде зазначено, кому і на яких правах належить нерухомість.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми