Нерухомість та земля, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Іпотека перестає бути популярною - експерт

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  За допомогою іпотечних кредитів лише 3% покупців на первинному ринку Києва і області стають власниками житла.

  6837_105422.jpg (79.44 Kb)


  Про це на прес-конференції “Іпотека після виборів: чого чекати покупцям житла, до чого готуватися забудовникам” повідомила Ольга Соловей, співзасновник “Українського клубу нерухомості”.

  Однак, за її словами, зараз вже більше 20% забудовників регіону мають спільні програми з комерційними банками щодо надання іпотечних кредитів.

  Соловей зазначила, що до кінця 2019 року кількість забудовників у Київському регіоні, що надають можливість придбати квартиру за допомогою спільних з комерційними банками іпотечних програм, може скласти понад 30%.

  Експерт звернула увагу на те, що останні 2-3 роки найпопулярнішими у покупців є програми розстрочки. За її даними, кількість покупок житла за допомогою цього механізму в 2018 році перевершила 60%, а в 2019 році цілком ймовірно зросте до 65%.

  На її думку, одним з найефективніших механізмів залучення покупців на ринок якраз можуть стати спільні між забудовниками і комерційними банками іпотечні програми.

  “За такими програмами покупцю доведеться заплатити в середньому на 3-5% менше коштів. Крім цього, покупець ще й отримає додаткове підтвердження надійності того чи іншого об’єкта будівництва, а також самого забудовника. Адже перед тим, як запровадити іпотечну програму, банки дуже ретельно перевіряють “портфель” реалізованих проектів та оцінюють здатність забудовника вчасно завершити будівництво”, – заявила Соловей.

  Однак, на її погляд, пропозицій від забудовників і комерційних банків явно недостатньо для повноцінного оновлення іпотеки.

  “Ринок потребує дієвих і масштабних державних програм. Тим більше, що 3 державні банки входять до 10-ки найбільших банків країни і мають всі можливості для участі в реалізації державних іпотечних програм”, – підсумувала експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми