Нерухомість та земля, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Іпотека перестає бути популярною - експерт

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  За допомогою іпотечних кредитів лише 3% покупців на первинному ринку Києва і області стають власниками житла.

  6837_105422.jpg (79.44 Kb)


  Про це на прес-конференції “Іпотека після виборів: чого чекати покупцям житла, до чого готуватися забудовникам” повідомила Ольга Соловей, співзасновник “Українського клубу нерухомості”.

  Однак, за її словами, зараз вже більше 20% забудовників регіону мають спільні програми з комерційними банками щодо надання іпотечних кредитів.

  Соловей зазначила, що до кінця 2019 року кількість забудовників у Київському регіоні, що надають можливість придбати квартиру за допомогою спільних з комерційними банками іпотечних програм, може скласти понад 30%.

  Експерт звернула увагу на те, що останні 2-3 роки найпопулярнішими у покупців є програми розстрочки. За її даними, кількість покупок житла за допомогою цього механізму в 2018 році перевершила 60%, а в 2019 році цілком ймовірно зросте до 65%.

  На її думку, одним з найефективніших механізмів залучення покупців на ринок якраз можуть стати спільні між забудовниками і комерційними банками іпотечні програми.

  “За такими програмами покупцю доведеться заплатити в середньому на 3-5% менше коштів. Крім цього, покупець ще й отримає додаткове підтвердження надійності того чи іншого об’єкта будівництва, а також самого забудовника. Адже перед тим, як запровадити іпотечну програму, банки дуже ретельно перевіряють “портфель” реалізованих проектів та оцінюють здатність забудовника вчасно завершити будівництво”, – заявила Соловей.

  Однак, на її погляд, пропозицій від забудовників і комерційних банків явно недостатньо для повноцінного оновлення іпотеки.

  “Ринок потребує дієвих і масштабних державних програм. Тим більше, що 3 державні банки входять до 10-ки найбільших банків країни і мають всі можливості для участі в реалізації державних іпотечних програм”, – підсумувала експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми