Нерухомість та земля, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Іпотека перестає бути популярною - експерт

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  За допомогою іпотечних кредитів лише 3% покупців на первинному ринку Києва і області стають власниками житла.

  6837_105422.jpg (79.44 Kb)


  Про це на прес-конференції “Іпотека після виборів: чого чекати покупцям житла, до чого готуватися забудовникам” повідомила Ольга Соловей, співзасновник “Українського клубу нерухомості”.

  Однак, за її словами, зараз вже більше 20% забудовників регіону мають спільні програми з комерційними банками щодо надання іпотечних кредитів.

  Соловей зазначила, що до кінця 2019 року кількість забудовників у Київському регіоні, що надають можливість придбати квартиру за допомогою спільних з комерційними банками іпотечних програм, може скласти понад 30%.

  Експерт звернула увагу на те, що останні 2-3 роки найпопулярнішими у покупців є програми розстрочки. За її даними, кількість покупок житла за допомогою цього механізму в 2018 році перевершила 60%, а в 2019 році цілком ймовірно зросте до 65%.

  На її думку, одним з найефективніших механізмів залучення покупців на ринок якраз можуть стати спільні між забудовниками і комерційними банками іпотечні програми.

  “За такими програмами покупцю доведеться заплатити в середньому на 3-5% менше коштів. Крім цього, покупець ще й отримає додаткове підтвердження надійності того чи іншого об’єкта будівництва, а також самого забудовника. Адже перед тим, як запровадити іпотечну програму, банки дуже ретельно перевіряють “портфель” реалізованих проектів та оцінюють здатність забудовника вчасно завершити будівництво”, – заявила Соловей.

  Однак, на її погляд, пропозицій від забудовників і комерційних банків явно недостатньо для повноцінного оновлення іпотеки.

  “Ринок потребує дієвих і масштабних державних програм. Тим більше, що 3 державні банки входять до 10-ки найбільших банків країни і мають всі можливості для участі в реалізації державних іпотечних програм”, – підсумувала експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми